Yükleniyor...

Ethereum Classic’ın Hash Oranı Yüzde 280 Arttı

Ethereum'da Merge'ün gerçekleşmesinin ardından Ethereum madencilerinin yeni odağı Ethereum Classic oldu.

Ethereum Classicin Hash Orani Yuzde 280 Artti

Ethereum’da Merge’ün gerçekleşmesinin ardından Ethereum madencilerinin yeni odağı Ethereum Classic oldu.

Ethereum’un Merge ile birlikte madenciliğe veda etmesinin ardından madencilerin büyük kısmı operasyonlarını Ethereum Classic’e taşıdı ve bu geçiş hash oranına yansıdı. Verilere göre Ethereum Classic’in hash oranı yaklaşık yüzde 280 yükseliş gösterdi.

Ethereum Classic’ın Hash Oranında Ciddi Artış

Ethereum Merge ile birlikte Mainnet güncellemesini tamamlandı ve ağ Proof of Work’e veda etti. Bu gelişmeyle beraber Ethereum madenciliği dönemi de kapanmış oldu. Ethereum madenciliğinin bitmiş olması ağın harcadığı enerjiyi yaklaşık olarak yüzde 99,5 azalttı. ETH madencileri ise operasyonlarını başka bir ağda devam ettirmeyi seçtiler. Bu alanda da en çok öne çıkan Ethereum Classic oldu.

etc hashrate
Ethereum Classic Hashrate Kaynek: 2miners.com

Grafikten de görüldüğü üzere Ethereum Classic’ın hash oranında ciddi bir artış görülüyor.

Kripto madenciliği çıktısının bir ölçüsü olan hash oranı, 24 saat önceki 64 TH/s hash oranından yüzde 280 daha yüksek olan saniyede 184 terahash’e (TH/s) kadar çıktı. Özellikle, 2Miners madencilik havuzundan elde edilen verilere göre, Ethereum Classic’in hash oranı son 30 günde ise yaklaşık yüzde 500’lük bir büyüme kaydetti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner