Yükleniyor...

Ethereum’un (ETH) güç kaynağı sekteye uğradı: ERC-404 furyası bitti mi?

Ethereum (ETH) ağını hareketlendiren ERC-404 furyası sekteye uğradı; Pandora ve DeFrogs tekrar ayağa kalkabilecek mi?

ERC 404 defrogs pandora

Ethereum (ETH) ağını hareketlendiren ERC-404 furyası sekteye uğradı; Pandora ve DeFrogs tekrar ayağa kalkabilecek mi?

Kripto para piyasasında son dönemde trendlerin rüzgarı esiyor. Kripto yatırımcılarının çoğunluğu, Bitcoin’e (BTC) veya majör coin’lere odaklanmak yerine yeni trendleri araştırıyor. Özellikle airdrop trendi, birkaç aydır kesintisiz şekilde devam ediyor.

Kripto trendlerinin son ürünü ise ERC-404 oldu. ERC-404’ler Ethereum ağını hareketlendirdi. Pandora ve DeFrogs öncülüğünde furya haline gelen ERC-404’ler, Ethereum işlem ücretlerini de artırdı. Ancak furya kısa süre sonra sekteye uğradı. ERC-404 token’larında keskin düşüşler meydana geldi.

erc 404 furyası

ERC-404 token’ları düşüşte

Ethereum (ETH) ağını hareketlendiren ve işlem ücretlerinde de artışa yol açan ERC-404 furyası sekteye uğradı. ERC-404 token’larında düşüşler meydana geldi.

CoinGecko’dan elde edilen verilere göre, ERC-404 token’ları genel anlamda yüzde 28’lik değer kaybı yaşadı. ERC-404 token’ları son 24 saatte 63 milyon dolar işlem hacmi elde etti.

erc 404 token'ları

İlk ERC-404 token’ı olan ve pastanın en büyük pay sahibi Pandora, son 24 saatte yüzde 20’lik düşüşe imza attı. Pandora’yı ikinci en büyük ERC-404 token’ı olan DeFrogs takip etti. DeFrogs, son 24 saatte yüzde 25’in üzerinde değer kaybı yaşadı. Piyasa değerine göre nispeten daha geri planda kalan ERC-404 token’ları Rug yüzde 25 ve Crystal yüzde 22’lik düşüş yaşadı.

Hem takas edilebilir hem de benzersiz token’lar oluşturulmasını sağlayan ERC-404, NFT yatırımcılarını da heyecanlandırmıştı. NFT’ler bu standart sayesinde artık kolay bir şekilde alınıp satılabilecek ve ilgi görecekti. Tüm beklentiler, son 24 saatte gerçekleşen düşüş ile suya düştü.

ERC-404 furyası, henüz yolun başında ve emekleme aşamasında olduğu için düşüş normal karşılandı. Bu düzeltmeler, token’ları lansman sırasında alan ve yüklü miktarda kâr elde eden yatırımcıların satış baskısıyla bağdaştırıldı.

U Today’in yaptığı bir habere göre, ERC-404 token’larındaki düşüş devam ederse bu durum Ethereum ağı için olumsuz bir durum haline gelecek. Ethereum’un yenilikçi ürünler yaratma konusunda Solana’nın geride kalması, ERC-404 trendi ile değişebilir. Bu nedenle Ethereum’un büyük yatırımcılarının da ERC-404’e destek vermesi bekleniliyor.

Todayq News ise bu düşüşü gelişim aşamasının bir sonucu olarak yorumladı. ERC-404 standardı henüz olgunlaşmadı. ERC-20 ve ERC-721’i birleştiren ERC-404 standardı, henüz Ethereum üzerinde deneysel bir girişim olarak görüldü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner