Yükleniyor...

Dymension’da (DYM) heyecanlı bekleyiş: Gözler Airdrop’larda!

Airdrop çılgınlığının sektörü sarmasıyla beraber Cosmos ekosisteminin yeni yıldızı Dymension'dan (DYM) beklentiler arttı.

pyth network pyth

Airdrop çılgınlığının sektörü sarmasıyla beraber Cosmos ekosisteminin yeni yıldızı Dymensiondan (DYM) beklentiler arttı.

Celestia (TIA) stakerlarının çeşitli airdroplar ile ödüllendirilmesiyle birlikte yeni bir trend oluşması, diğer projelere talebi artırdı. Özellikle de Cosmos ekosisteminde faaliyet gösteren projelere airdrop yapılması, bu alandaki altcoin’lerin fiyatını adeta ateşledi. Ekosistemin taze projelerinden Dymension (DYM) bu gelişmelerin en önemli örneklerinden birisi oldu.

Yalnızca birkaç gün içinde 3,50 dolardan 8,35 dolara gelen DYM bir miktar düzeltme yapsa da beklentileri hâlâ zirvede tutuyor. Peki teknik ve temel analiz anlamında oldukça etkili bir performans ortaya koyan popüler coin’de hangi seviyelerin takibi önemli olacaktır?

Hızlı yükselişten sonra kâr satışları geldi!

Kripto borsalarında listendiği ilk andan itibaren arkasına bakmadan yükselen DYM 8,353 dolara ulaşarak ATH yapmıştı. Bu hacimli ve istikrarlı fiyat hareketiyle pek çok yatırımcının takdirini kapan popüler coin, daha sonrasında kâr satışları ile karşı karşıya kaldı.

Haberin yazımı itibarıyla 7,039 dolardan el değiştiren DYM, özellikle de airdrop furyasının güçlenmesiyle birlikte ilk olarak 7,842 – 7,676 dolar aralığına bir hamle yapabilir. Bu bölgenin hacimli kırılarak üzerine yerleşilmesi ise fiyatı 8,353 ve yeni ATH’ye götürebilir.

Airdrop trendinin talep görememesi, BTC’nin değer kaybetmesi veya BTC dominasyonunun artması gibi unsurlar DYM’ye darbe vuracaktır. Böyle bir senaryoda ise sırasıyla 6,894 – 6,485 – 5,96 – 5,547 ve 4,80 dolara doğru geri çekilmeler yaşanabilir.

Ekran Resmi 2024 02 12 11.11.42

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner