Yükleniyor...

Ethereum’un (ETH) ilk balinalarından biri uyandı!

Blockchain verilerine göre, sekiz yıl önce Ethereum (ETH) ICO'suna katılan bir balina, 8 yıl sonra harekete geçerek 116 milyon dolarlık ETH hareket ettirdi.

eth balinasi

Blockchain verilerine göre, sekiz yıl önce Ethereum (ETH) ICO’suna katılan bir balina, 8 yıl sonra harekete geçerek 116 milyon dolarlık ETH hareket ettirdi.

Bir blockchain analitik firmasının yayınladığı verilere göre, Ethereum arzına katılarak 61.000 den fazla ETH alan bir balina, bugün itibarıyla harekete geçerek, varlıklarını bir cüzdana aktardı. Bu cüzdanın ise, kripto para borsası Kraken’e ait olduğu söyleniyor. Cüzdan 0x8b, ETH’leri başka bir cüzdana, ardından da Kraken adresli cüzdana taşıdı.

Ekran Resmi 2023 07 19 11.06.14

Cüzdan sahibi henüz bilinmiyor

Cüzdanın sahibi Çarşamba günü itibariyle bilinmiyor. Önceki transferi hareketi, ETH piyasaya sürüldürke gerçekleşen ICO sürecindeydi. ICO katılımcılardan gelen bu tür büyük hareketler nadir olarak gözlemlenir. Bu hareket, balinanın ETH’yi satmayı, bir borsada yer almayı veya diğer altcoin’ler için hazırlık yaptığı anlamına gelebilir.

ETH’nin ilk balinalarından birisi olan bu cüzdan hareketi, 2023’te işlem gerçekleştiren en eski cüzdan olduğu ifade edildi. Bu haber ile birlikte daha da endişeli hale gelen olay karmaşasının ETH fiyatında nasıl bir değişikliğe yol açacağı ise merak konusu oldu. Şu an için bu balinanın cüzdan adresi, binlerce kişi tarafından yakınen takip ediliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner