Yükleniyor...

Ethereum’un (ETH) Piyasa Değeri, Ödeme Devi PayPal’ı Geride Bıraktı

Önde gelen altcoin Ethereum, bugün ilk kez Bitstamp borsasında 2.

ethereumun eth piyasa degeri odeme devi paypali geride birakti

Önde gelen altcoin Ethereum, bugün ilk kez Bitstamp borsasında 2.800 doları aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. 

Bu yükselişin ardından Ethereum, ödeme devi PayPal piyasa değerini geride bırakarak önemli bir başarıya imza attı.

ethereumun eth piyasa degeri odeme devi paypali geride birakti 1
Kaynak: Companies Market Cap

Lider altcoin Ethereum yalnızca Nisan ayında %45’in üzerinde kazanım elde etti. Yükselişini durduran Bitcoin ise, kazanımlarının bir kısmını geri aldıktan sonra piyasa değerini yeniden 1 trilyon doların üzerine çıkarmayı başardı. Bununla birlikte Bitcoin hakimiyet oranı, hala %50’nin altında yer alıyor. 

Bununla birlikte Bitcoin’in pazarı 1 trilyon doların biraz üzerine çıkmaya devam ediyor. Pazar payı, en iyi kripto para biriminin rallisinin bu ayın başlarında durmasının ardından şimdi yüzde 50’nin altında.

Bankacılık devi JPMorgan, Ethereum’un merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamaları, non-fungible token’lar (NFT’ler) ve diğer bileşenleri içeren gelişen ekosistemi nedeniyle Bitcoin’den daha iyi performans gösterebileceğini düşünüyor. 

Yaklaşan EIP-1559 güncellemesiyle Ethereum, aynı zamanda kripto paranın yükseliş durumunu daha da güçlendiren deflasyonist bir para birimine dönüşecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner