Yükleniyor...

Efsanevi Nirvana Solisti Kurt Coban’in, Grup Konseptli Son Fotoğrafları NFT Olarak Çıkacak

Efsanevi rockçı Kurt Cobain’in son Nirvana photoshoot'u NFT olarak çıkacak.

Kurt for RS 1

Efsanevi rockçı Kurt Cobain’in son Nirvana photoshoot’u NFT olarak çıkacak. Fotoğrafçı Jesse Frohman’ın ikonik çekimleri, 104 resimlik tek bir koleksiyon da dahil olmak üzere kripto koleksiyon parçaları olarak belirlenecek.

Rock grubu Nirvana’nın Kurt Cobain’in ölümünden önceki son fotoğraf çekimi bir NFT koleksiyonu olarak yayınlanacak. Koleksiyon, 27.27 ETH başlangıç ​​teklifiyle 104 görüntüden oluşan eksiksiz bir tek baskı set içeriyor.

“Son Oturum” olarak adlandırılan fotoğraflar, şarkıcı 1994’ün başlarında kendi hayatına son vermeden yaklaşık altı ay önce 1993’te çekildi.

NFT, fotoğraf, video klip, tweet veya başka bir şey olsun, dijital bir öğenin mülkiyet belgesi gibidir ve blockchain teknolojisi ile doğrulanabilir. Bu, içerik oluşturucuların kanıtlanabilir şekilde kıt, sınırlı sayıda dijital öğeler satmasına olanak tanır. DappRadar’a göre, NFT’lerin popülerliği 2021’de patladı ve ilk üç ayda işlem hacminde 1,5 milyar doları aştı. Kripto sanatçısı Beeple, Mart ayında Christie’nin müzayedesi yoluyla tek bir NFT sanat eserini 69,3 milyon dolara satarak, henüz aşılmamış bir rekor kırdı.

3 Mayıs’ta satın alınabilecek olan Cobain NFT koleksiyonu, polaroid’ler, outtake’ler ve daha önce hiç görülmemiş çekimler dahil olmak üzere 104 görüntüden oluşan bir paket içeren tek basımlı bir “The Last Session” başlığını taşıyor. Başlangıç ​​teklifi 27.27 ETH. (Bugünün fiyatlarında 74.000 dolardan fazla). Tüm resimleri projenin web sitesinde görebilirsiniz, ancak yalnızca kazanan teklif sahibi yüksek çözünürlüklü sürümleri satın alabilecek.

Buna ek olarak, satış, her biri 2.7 ETH’den (yaklaşık 7.360 dolardan) başlayan, her biri farklı renklendirme özelliğine sahip dört görüntü içeren bir montaj olan 10 “Nevermind” sürümü NFT’yi içeriyor. Ayrıca 20 farklı görüntüyü kapsayan 100 “In Utero” NFT’si de olacak. Bunlar doğrudan (açık artırmada değil) her biri 1 ETH karşılığında (şu anda 2700 doların üzerinde) satılacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner