Yükleniyor...

Cardano (ADA) Geliştiricisi IOHK, Tanzanya’daki Büyük Ortaklığını Duyurdu

Cardano (ADA) geliştiricisi IOHK, blockchain destekli World Mobile ile büyük bir ortaklık yaptığını duyurdu.

iohk

Cardano (ADA) geliştiricisi IOHK, blockchain destekli World Mobile ile büyük bir ortaklık yaptığını duyurdu.

Anlaşmanın bir parçası olarak, iki şirket, nüfusun büyük bir kısmının sabit internet bağlantısından yararlanamadığı Afrika ülkesi Tanzanya’da yeni bir mobil ağ kuracak. Amaç 100.000 kişiye 5G’ye erişim sağlamak olacak.

Sıradan mobil sağlayıcıların uzak bölgelere genişlemesinin ekonomik açıdan herhangi bir getirisi olmasa da, World Mobile, bunu paylaşım ekonomisi sistemiyle mümkün kılmayı hedefliyor. İşletmeler WMT tokenları ile ödül toplarken, bölgelerini bağlı tutmak için düğümler çalıştırabilecekler.

IOHK, Atala PRISM ademi merkeziyetçi kimlik çözümünden yararlanarak blockchain destekli kimliklerin uygulanması üzerinde çalışacak.

IOHK Ortaklılık Kurmayı Sürdürüyor

IOHK bu haftanın başlarında Etiyopya Eğitim Bakanlığı ile bir anlaşma sağlamayı başardı. Yaklaşık beş milyon öğrenci, notlarını kaydetmeyi ve izlemeyi kolaylaştıracak blok zinciri tabanlı kimlik sisteminden yararlanabilecek.

Ayrıca yapay zeka firması SingularityNet, Etiyopya’da yapay zeka ve robotik gibi alanlarda projeler geliştirmeye odaklanacak bir laboratuvar kurmak için IOHK ile işbirliği yapacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner