Yükleniyor...

Ethereum’un Kurucusu Kullanıcıları Uyardı “Güvenli Değil”

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un kurucu ortağı, kripto para cüzdanlarının güvenlik açıkları konusunda uyarıda bulundu

ethereumun kurucusu kullanicilari uyardi guvenli degil

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum‘un kurucu ortağı, kripto para cüzdanlarının güvenlik açıkları konusunda uyarıda bulundu. Bu cüzdanların yaygın bir şekilde benimsenmeye hazır olmadığını söyleyen Buterin bir tartışma başlattı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Vitalik Buterin, Labitconf 2020’nin 4. gününde ünlü kripto para podcaster’ı ve işadamı Andreas Antonopoulos ile yapılan röportajda yer aldı. Mevcut cüzdanların güvensiz olduğunu söyleyen Antonopoulos, kullanıcı dostu kripto para cüzdanlarına ihtiyaç duyulduğuna dikkat çekti.

Buterin, kripto para topluluğunun güvenlik konularına yeterince önem vermediğini ve bir cüzdanın saldırıya uğraması durumunda büyük miktarda dijital varlığın kaybedilmesini kolaylaştırdığını belirtti. Ethereum’un kurucu ortağı ayrıca şunları söyledi:

“Bana göre güvenlik meselelerinden yeterince bahsetmiyoruz çünkü kimse 200.000 dolar kaybettiğini kabul etmek istemiyor. Çünkü 200.000 dolar kaybettiğinizi kabul ederseniz, aptal gibi görünürsünüz.”

Söyleşi, Antonopoulos’un sektörde hangi konuların yeterince konuşulmadığına dikkat çekmesi ile başladı. 

Kripto Ekosisteminin Daha ‘Proaktif’ Olması Gerekiyor

Buterin, kripto para liderlerinin sadece tek bir grup insana değil, herkese fayda sağlaması beklenen çözümler üzerinde çalışması gerektiğini ve bu nedenle kripto para ekosisteminin günümüzde kullanılan protokollerin risklerini en aza indirgemek için daha proaktif olması gerektiğini anlaması gerektiğini vurguladı.

Ethereum’un kurucu ortağı, kripto para cüzdanlarının güvenlik tarafı hakkında daha fazla yorum yaptı:

“Süper bir dahi olsanız veya gerçekten dikkatli olsanız bile, gerçek şu ki, eşyalarınızı kaybetmemek için daha az çaba harcamanızı gerektiren bir sistem daha iyi bir sistemdir.”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x