Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Aktif Adres Sayısı 2020’de Rekor Düzeyde Arttı

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), son 24 saatte %3.

ethereum eth aktif adres sayisi 2020de rekor duzeyde artti

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), son 24 saatte %3.19 değer kazandı. Yayın saati itibariyle Ethereum, 558.64 dolardan işlem görüyor. 

Ethereum ağındaki aktif adres sayısı ise 2020 yılında %140 artış gösterdi. 1 Ocak’ta 158.039 olan aktif adres sayısı, 10 Aralık itibariyle 379.249’a yükseldi.

ethereum aktif adres sayisi 1

Bequant’tan Denis Vinokourov’a göre, bu veri ile birlikte Ethereum kullanıcılarının merkezi yapıdaki borsalardan (CeFi) merkeziyetsiz borsalara (DeFi) hareketini gösteren ölçümler, ekosistem içindeki token ekonomileri için büyük bir likidite fırsatı yaratıyor. 

Vinokourov şunları aktardı:

Glassnode verilerine göre, merkezi yapıdaki borsalara ETH yatırırken harcanan fee ücretleri 9 Aralık itibariyle %1’in altına düştü. Bu ücret, Ekim 2017’de %26 seviyesindeydi. Piyasada bol miktarda likidite söz konusu. Bu nedenle DeFi tokenlerı, son zamanlardaki dezavantajlarına rağmen özellikle çekici görünüyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner