Yükleniyor...

Bu Göstergeler Bitcoin’in (BTC) 21.000 Dolara Ulaşabileceğine İşaret Ediyor

Bitcoin (BTC), bazı faktörler tarafından güçlendirilen teknik desteklerin birleşimine yakın işlem yaparken sert bir toparlanma yaşıyor.

bu gostergeler bitcoinin btc 21000 dolara ulasabilecegine isaret ediyor

Bitcoin (BTC), bazı faktörler tarafından güçlendirilen teknik desteklerin birleşimine yakın işlem yaparken sert bir toparlanma yaşıyor. 

Bitcoin’de (BTC) Boğa Kurulumu

Lider kripto para birimi, sırasıyla direnç ve destek görevi gören üst ve alt trend çizgilerinin ikiden fazla teyidi ile onaylanan, yükselen üçgen formasyonu gibi görünen bir şeyi şekillendiriyor. Bu Cuma günü itibariyle, BTC/USD potansiyel bir geri çekilme hareketi için destek trend çizgisini test ediyor.

bu gostergeler 21.000 dolar

Alçalan üçgen formasyonunun trend çizgisi, yükselen üçgen formasyonunun destek trend çizgisiyle yakınlaşıyor. Bu, Bitcoin’i daha fazla düşüş saldırılarından korurken bölgenin gücünü ikiye katlıyor. Gücü üç katına çıkarmak, kripto para biriminin yükselen hacmi ile düşen fiyatı arasında gözle görülür bir farklılık yaratıyor. Bu, teknik olarak bir yükselişe işaret ediyor.

Bununla birlikte, daha fazla trader karlarını güvence altına almaya karar verirse Bitcoin, varsayılan fiyat tabanının altında uzun bir aşağı yönlü düzeltme riski ile karşı karşıya kalabilir. Birçok analist, kripto paranın 16.000 dolar civarına düşebileceğini düşünüyor. Ancak 20.000 dolara yakın önceki yüksek seviyesine doğru büyük bir geri çekilme yaşayabileceğini de ekliyor.

Yükselen üçgen formasyonu oluşumu da aynı şeyi söylüyor. Daha önce, Bitcoin’in destek trend çizgisinin altında kapanma girişimlerinin her biri, boğaların güçlü satın alma baskısıyla karşılaşmıştı. Sonuç olarak, fiyat kayıplarını azalttı ve formasyonun üst trend çizgisine kadar yükseldi.

Fraktal göz önüne alındığında, BTC/USD mevcut destek trendinin yeniden test edilmesinde formasyon direncine doğru bir tersine dönüş yaşanabilir. Bu ise 21.000 dolar civarında tüm zamanların en yüksek oluşumuna işaret ediyor.

Tekniği Destekleyen Durum: Kurumsal Bitcoin Yatırımcıları

156 yıllık bir sigorta şirketi olan Massachusetts Mutual Life Insurance Co, Perşembe günü yatırım amacıyla 100 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldığını duyurdu.

Yatırım, MassMutual’ın halihazırda yönettiği miktara (yaklaşık 235 milyar dolar değerinde varlık) kıyasla küçük görünüyor ancak Bitcoin’in daha fazla büyüyeceğine işaret etmesi açısından önemli. Kripto paranın fiyatı, MicroStrategy ve Square de dahil olmak üzere ana akım firmaların enflasyona karşı bir önlem olarak BTC yatırımı yapmalarının ardından, Kasım ayının sonlarında yaklaşık 20.000 dolar ile zirve yaptı.

Gemini’ın kurucularından Tyler Winklevoss, MassMutual’ın en son yatırımının Bitcoin’in gelecekte 500.000 dolar değerine ulaşacağını garantilediğini söyledi. Singapur FinTech Festivali’nde konuşan Winklevoss şu ifadeyi kullandı:

“Bu boğa koşusundaki yatırımcıların türü çok farklı. Efsanevi Paul Tudor Jones, [Stanley] Druckenmiller gibi süper sofistike kurumsal yatırımcılar.”

Bitcoin şu anda ATH’sinin yaklaşık %11 altında işlem görüyor. Bu, tipik olarak parabolik yukarı yönlü hareketleri izleyen düşüş düzeltmesinin bir işareti. Lider kripto para birimi 2020 yılında yaklaşık %150 artış gösterdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner