Yükleniyor...

Ethereum’un Son Fiyat Düşüşü Balinalar Tarafından Öngörülüyor muydu?

İlk 100 ETH borsa adresi, varlığın fiyatı birkaç gün önce düşmeye başlamadan kısa bir süre önce bir milyondan fazla token tasfiye etti.

ethereum un son fiyat dususu balinalar tarafindan ongoruluyor muydu

İlk 100 ETH borsa adresi, varlığın fiyatı birkaç gün önce düşmeye başlamadan kısa bir süre önce bir milyondan fazla token tasfiye etti. Ethereum’un fiyatı son birkaç gündür düşüyor ve varlık bir noktada yaklaşık 200 dolar değer kaybetti. Yakın tarihli bir rapora göre fiyat düşüşü, ilk 100 ETH borsa adresinin 1 milyon token’ın üzerine çıkmasından kısa süre sonra görüldü.

ETH’nin Son Fiyat Düşüşü Balinalar Tarafından Öngörülüyor mu?

Birkaç gün öncesine kadar, ETH’nin fiyatı oldukça iyi bir seyirde ilerliyordu. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi, yaklaşık 490 dolar ile 2 yılın en yüksek seviyesine yükseldi. Böylesine etkileyici bir boğa koşusu ile topluluk, Ethereum’un 500 doları aşmasının ne kadar süreceğini merak etti.

Ancak durum keskin bir şekilde tersine döndü. ETH, başka bir yüksek noktayı hedeflemek yerine, oldukça hızlı bir şekilde değer kaybetmeye başladı. Varlık ilk önce 400 doların altına düştü ve yaklaşık 310 dolar seviyelerini gördü ve bu süreçte yaklaşık %35 değer kaybetti.

Analiz şirketi Santiment’ten derlenen veriler, Ethereum balinalarının eğrinin önünde olabileceğini ortaya koyuyor. ETH’nin fiyatı son zamanlardaki en yüksek seviyesine doğru hızlanırken, ilk 100 borsa adresi token’larını elden çıkarmaya başladı.

Sonuç olarak şirket, bu adreslerin “token’larını geçen hafta 16.92 milyondan 15.89 milyona düşürdüğü” sonucuna vardı. Bu olay Santiment’e göre, büyük fiyat düşüşü için “açık bir şekilde bir kıvılcım” olan %6’nın üzerinde “önemli” bir düşüş anlamına geliyor.

Yüksek Ağ Kullanımı Verimsizlikleri Özetliyor

Yakın tarihli bir rapor, ağı kullanan geliştirici sayısının 2018’den beri arttığını gösterdi. 2020’de indirilen Ethereum’a özgü kod paketleri, 2018 ve 2019’un toplam indirmelerini aşıyor.

Ek olarak Medalla testnet, bir hafta önceki rakamlara göre önemli bir artış olan 1.1 milyon test Ether’ini çekti.

Medalla, Ethereum 2.0 ağının resmi lansmanından önce, mevcut iş kanıtı fikir birliği algoritmasından teminat kanıtı’na geçişi başlatmayı amaçlayan son test ağı görevi görüyor. ETH’lerini hisselendiren 38.000 aktif doğrulayıcı şimdiden getiri elde ediyor.

Sonuçta, bu gelişmelerin zıt etkileri vardır. Artan kullanım, giderek daha fazla kullanıcının Ethereum blok zincirini kullandığı anlamına gelirken, aynı zamanda önemli sorunları da vurguluyor.

Ağ neredeyse sürekli tıkandı. Ethereum mempool , bu satırları yazarken 160.000’den fazla bekleyen işlemi gösteriyor ve bu da ağdaki ücretleri fırlatıyor .

Eylül başında ödenen ortalama ücretler yaklaşık 6,60 dolarlık en yüksek seviyelere sıçradı. ETH madencileri, kârları hızla artarken bundan faydalanıyor. Ancak kullanıcılar, deneyimlerini iyileştireceğini umarak ETH 2.0’ın yayınlanmasını bekliyorlar. Aksi takdirde, diğer seçenekleri keşfetmeye başlayabilirler.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner