Yükleniyor...

Bitcoin Karşıtı Peter Schiff: “Bitcoin (BTC) Konusunda Yanıldım”

Bitcoin aleyhinde sık sık konuşan tanınmış altın savunucusu Peter Schiff, tahminlerinden bazılarında bazı yanlışlar olduğunu kabul ediyor gibi görünüyor.

bitcoin karsiti peter schiff bitcoin btc konusunda yanildim

Bitcoin aleyhinde sık sık konuşan tanınmış altın savunucusu Peter Schiff, tahminlerinden bazılarında bazı yanlışlar olduğunu kabul ediyor gibi görünüyor.

Bitcoin eleştirmeni ve altın savunucusu Peter Schiff, varlığın geçen ay tüm zamanların en yüksek seviyesine gelerek yükseldiğinden BTC’nin “çökmediğini” kabul ettikten sonra; tahminlerinden bazılarında bazı yanlışlar olduğunu kabul ediyor gibi görünüyor. Tyler Winklevoss ile 6 Eylül’de başlayan bir Twitter tartışmasında Schiff, Gemini’nin kurucu ortağıyla yaptığı konuşmada Bitcoin’in 17 Ağustos’ta 12.000 doların üzerine çıkması ve geçen hafta 10.000 doların altına düşmesi ile ilgili sözlerini değiştirdi.

Peter Schiff, Bitcoin’de Düşüş Eğilimi Öngörüyor

Gemini’nin kurucu ortağı Winklevoss, dijital varlığın gelecekteki tüm düşüşler için temel değerinin 10.000 dolar olacağını tahmin ederken; Schiff daha aşağı bir seviyeye işaret etti ve önde gelen kripto para biriminin bir çöküşten önce konsolide olabileceğini belirtti. Schiff “10K destek seviyesi ne kadar çok test edilirse, o kadar zayıflar” dedi. “Piyasalar nadiren yatırımcılara dipten satın alma şansı veriyor” diye de ekledi. Bir Twitter kullanıcısı olan Sharkybit, Schiff’in 5 Temmuz’da Bitcoin’in fiyatının altın fiyatları yükseldikçe düşeceğini belirten tahmininin ekran görüntüsünü yayınladı.

“Altın Konusunda Haklıydım, Ancak Bitcoin Konusunda Yanıldım”

Schiff “Altın konusunda haklıydım ancak Bitcoin konusunda yanılıyordum” dedi. “Bitcoin, büyük ölçüde altın ile paralel bir varlık ve Grayscale tarafından satın alınan devasa bir TV reklamı sayesinde, direnişi aşmayı ve 12 bin dolara kadar yükselmeyi başardı.”diye devam etti.

Skew Analytics verileri, altın ve Bitcoin arasındaki bir aylık korelasyonun Ağustos başında %68 gibi rekor bir yüksekliğe ulaştığını gösteriyor. Şu anda, altının  fiyatı ons başına 1.934 dolar olup, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.089 dolara ulaştığından beri bu korelasyon %7.1 düşüş göstermiştir. Öte yandan, Bitcoin’in fiyatı şu anda 10.251 dolar olarak değerlendiriliyor ve bu yıl 2 Ağustos’ta ilk kez 12.000 doların üzerine çıktığından bu yana %15 oranında düştü.

Bitcoin’i (BTC) en sert eleştirenlerden biri olan ünlü altın taraftarı Peter Schiff, kripto para topluluğundan 26 Ağustos’ta 18 yaşına giren oğlu Spencer’a “gecikmiş doğum günü hediyesi” olarak bir miktar BTC göndermesini istedi.

Schiff, dış pazarlarda ve menkul kıymetlerde uzmanlaşmış tam hizmet veren kayıtlı bir komisyoncu / bayi olan Euro Pacific Capital’in CEO’su ve SchiffGold’un kurucusu ve başkanıdır. Schiff, aynı zamanda altın konusunda aşırı derecede bullish, ABD doları karşısında bearish ve Bitcoin konusunda şüpheci bir adam olarak biliniyor.

Oğlu Babasından Farklıymış

Schiff’in oğlu Spencer Schiff (@SchiffSpencer) Twitter biyografisinde ilgi alanlarının arasında “finans, veri analizi, Avusturya ekonomisi ve özgürlükçülük” olduğunu söylüyor. Spencer’ın tweet’lerinden, babasının Bitcoin’in değersiz olduğu iddiasına katılmadığı açık. İşte bir örnek:

“Avusturya ekonomisinin bir hayranı olarak, ‘Bitcoin’in kendine özgü bir değeri yoktur’ gibi şeyler söylediği zaman beni deli ediyor ama yine de eleştirmenlerinin ikiyüzlülüğünü de kabul ediyorum.”

“Oğlum @SchiffSpencer’ın 18. yaş günü kutlu olsun. 18 yılın bu kadar çabuk geçtiğine inanmak zor. Bakalım bu olayı kutlamak için bugün kaç yeni Twitter takipçisi gelecek?”

Peter’ın Twitter takipçilerinden Greg Foss, Spencer’ın Bitcoin ile ilk karşılaşması olacağını düşünerek Spencer’a hediye olarak biraz BTC göndermeyi teklif etti; ancak Spencer, 450 dolar değerinde BTC’ye sahip olduğunu söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner