Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Yeniden 10 Bin Doların Altına Geriledi!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 10 bin dolar seviyesinin altına geriledi.

bitcoin btc yeniden 10 bin dolarin altina geriledi

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 10 bin dolar seviyesinin altına geriledi. Birkaç gündür 10 bin 300 dolar seviyelerinde seyreden BTC, bu sabah 10 bin 100 dolara kadar gerilemişti. Kripto para birimi son 1 saat içerisinde ise 9 bin 950 seviyesine kadar düşüş yaşadı. CoinMarketCap verilerine göre BTC yazının yazıldığı sırada 10 bin 91 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

Eylül ayının ilk haftası, kripto para piyasasındaki çoğu dijital varlık düşüş yaşadı. Toplam piyasa kapitalizasyonundan yaklaşık 40 milyar dolar silindi ve bu, yönetim kurulu genelinde önemli kayıplara neden oldu. Etkilenen kripto para birimleri arasında, fiyatı Temmuz ayının sonundan bu yana ilk kez 10 bin doların altına düşen BTC de vardı.

Lider kripto para birimi, daha sonra maruz kaldığı önemli kayıplara rağmen haftaya iyi bir duruşla başlasa da son birkaç saat içerisinde yine 10 bin dolar seviyesinin altına düştü.

9 Bin Dolara  Kadar Gerileyebilir

BTC daha önce direnç olarak hareket eden çok yıllı bir trend çizgisine dokundu ve Aralık 2017’nin sonundan bu yana herhangi bir yükselen fiyat hareketini reddetti. Bu trend çizgisinin son üç yılda gösterdiği güç göz önüne alındığında, muhtemelen şu anda güçlü bir destek görevi görecek. Bu önemli destek seviyesinin sınırlandırılması, Bitcoin’in yükseliş trendini sürdürmesine yardımcı olabilir, ancak onu kırmak, 9 bin dolar ve daha düşük bir seviyeye düşmesine yol açabilir.

Analist Akash Girimath’a göre Bitcoin’in 1 günlük grafiği fiyatın yükselen takozdan koptuğunu gösterse de, ilginç olan, fiyatın kırılmadan sonra hızlı düşüşüydü. 10 bin 147 dolar veya 10 bin 100 dolar seviyesi gibi önemli seviyeleri içeren bir iniş yaşandı. Ancak, bunların altındaki herhangi bir düşüş yani son saatte yaşanan gibi satın alma baskısı nedeniyle doğası gereği kısa sürecektir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner