Yükleniyor...

Euler Finance Hacker’ı Tüm Fonları İade Etti!

Kripto tarihinin en büyük saldırılarından birini gerçekleştiren Euler Finance hacker'ı, geri alınabilir fonların tümünü iade ettiğini belirtti.

Euler finance hacker

Kripto tarihinin en büyük saldırılarından birini gerçekleştiren Euler Finance hacker’ı, geri alınabilir fonların tümünü iade ettiğini belirtti.

Geçtiğimiz haftalarda kripto borç verme platformu olan Euler Finance’a büyük çaplı siber saldırı gerçekleşmişti. Yaklaşık olarak 200 milyon doları kendi fonuna geçiren hacker, Euler Finance ile büyük bir mücadele içine girmişti. Tarafların uzun süre iletişim kurması ve birbirlerine yaptıkları teklifler ardından hacker, özür dileyip fonların iadesine başlayacağını belirtmişti. Bir süredir kripto gündemini meşgul eden Euler Finance saldırısı, nihayetinde çözüme kavuşuyor. Euler Finance, dün gece konuya ilişkin bir tweet atarak, “200 milyon dolarlık varlığı tarafına geçiren hacker, geri alınabilir tüm fonları iade etti.” şeklinde açıklama yaptı.

euler finance

Siber Saldırının Fon İadesi Devam Ediyor

Birkaç gün önce özür dileyin fon iadelerine başlayacağını belirten kripto saldırganı, Euler Finance’ın da duyurduğu üzere fonların “geri alınabilir” kısmını iade etmeye başladı. Euler Finance, geçen ay dai (DAI), sarılmış bitcoin (wBTC), stake edilmiş ether (sETH) ve USD coin (USDC) dahil olmak üzere yaklaşık 200 milyon dolarlık dijital varlığın çalınmasına yol açan kripto saldırısına uğramıştı.

Arkham Intelligence’dan alınan blockchain verileri doğrultusunda, hacker ile ilişkili kripto adresinin Pazartesi günü Euler’e yaklaşık 19 milyon dolar değerinde 10.580 ether (ETH) aktardığını gösteriyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x