Yükleniyor...

Facebook, Diem Stablecoin’i 2021’in Sonunda Piyasaya Sürebilir

2019 yılında duyurulan, ancak sayısız değişikliğe uğrayan Facebook'un kripto parası, 2021'in sonunda piyasaya sürülebilir.

diem

2019 yılında duyurulan, ancak sayısız değişikliğe uğrayan Facebook’un kripto parası, 2021’in sonunda piyasaya sürülebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

CNBC’nin haberine göre Facebook, birçok olumsuz gelişmenin ardından, ismine kadar birçok özelliği değişen kripto parası Diem’i yıl sonunda başlatabilir. Kripto para bir stablecoin olarak piyasaya sürülecek.

Diem Derneği, stablecoin’i piyasaya sürdükten sona, mal satın alma v.b. gibi işlemlerin geliştirilmesine odaklanacak. Henüz resmi bir lansman tarihi ise bildirilmiş değil.

Daha önce, Diem’in Baş Ekonomisti Christian Catalini, projenin resmi lansmandan önce “aşamalı bir yaklaşım” için düzenleyicilerle aktif olarak müzakere ettiğini belirtti. Catalini, düzenleyicilerden onay almalarının ardından, az sayıda kullanıcı ile denemeler yapacaklarını da ifade etti.

2019’da Libra olarak duyurulan Facebook destekli stabilcoin, düzenleyiciler tarafından büyük bir denetime tabi tutulmuştu. Çok sayıda ortak projeden desteğini çekince gerilim de arttı. Bu ortaklardan bazıları MasterCard, Visa, Spotify, Uber ve PayPal gibi önemli aktörleri içeriyordu.

Başarısızlıkları geride bırakabilmek adına, tüm proje yenilendi ve çıkarılacak olan Libra’nın ismi de Diem oldu. Daha sonra Calibra isimli cüzdan da Novi olarak adlandırıldı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x