Yükleniyor...

Facebook, Google, Apple ve Tesla Hisseleri Solana’ya Geliyor

FTX borsası, Digital Assets AG ile birlikte Solana'da tokenize edilmiş hisse senetlerinin piyasaya sürülmesine öncülük ediyor.

solana tokenize ftx apple tesla google

FTX borsası, Digital Assets AG ile birlikte Solana’da tokenize edilmiş hisse senetlerinin piyasaya sürülmesine öncülük ediyor.

Finansal enstrümanları tokenize eden İsviçre merkezli bir firma olan Digital Assets AG, Solana blok zincirinde tokenize edilmiş hisse senetlerini piyasaya sürüyor. Kripto borsaları Binance, FTX ve Bittrex Global için tokenize hisse senedi ticaretine güç veren firma, daha önce özel bir blok zinciri kullanıyordu.

Ancak Solana tabanlı teklif, şimdilik yalnızca FTX kullanıcıları için geçerli olacak. FTX ve Solana yakından bağlantılıdır; FTX’in kardeş şirketi Alameda Research, Solana yatırımcısıdır ve FTX ayrıca Solana blok zincirinde Serum adlı kendi merkezi olmayan borsasını işletmektedir.

Digital Assets kurumsal geliştirme lideri Brandon Williams, “Özel bir blok zinciri üzerinde çalışmaktan Solana üzerinde çalışmaya geçiş, tokenize edilmiş hisse senetlerinin ticareti ve kullanımı için çok daha verimli ve uygun maliyetli bir ortam sunacak. Blockchain üzerinde çalışabilecek geleneksel finans ve sermaye piyasalarının tamamını öngörüyoruz” ifadelerini kullandı.

Ethereum’a rakip olarak görülen Solana, işlemleri yürütmek için Ethereum’dan daha hızlı ve daha ucuzdur.

Başlangıç ​​olarak FTX, Facebook, Google ve Tesla dahil olmak üzere 55 Solana tabanlı tokenize hisse senedinde 7/24 alım satım olarak sunacak. Tokenize edilmiş hisse senetleri, halka açık şirketlerin hisselerini temsil eden blok zinciri tabanlı varlıklardır.

Solana üzerine kurulu merkezi ve merkezi olmayan borsalar da artık Dijital Varlıklar aracılığıyla platformlarına tokenize hisse senedi alım satımı ekleyebilecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner