Yükleniyor...
AL / SAT
PrimeXBT
Anasayfa Kripto Para Haberleri "Facebook'un Kripto Parası Libra Ölümlere Neden Olabilir"

“Facebook’un Kripto Parası Libra Ölümlere Neden Olabilir”

ABONE OL:google-news
StormGain

Facebook’un kripto parası Libra’ya dönük eleştiriler hız kesmeden devam ediyor. Sosyal medya devinin Libra’yı tanıtması sonrası Ripple CEO’su Brad Garlinghouse gibi birçok önemli isimden Libra karşıtı açıklamalar geldi.

Libra’yı eleştiren isimler arasında ABD Başkanı Donald Trump, ABD Hazine Bakanı Steven Munichin, Fed Başkanı Jerome Powell, Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire, Avrupa Merkez Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Benoit Coeure gibi birçok önemli isim yer alıyor.

Mark Cuban Libra

Bir eleştiri de teknoloji milyarderi ve Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban’dan geldi. Cuban, daha önce de kripto para birimi Libra hakkında açıklamalarda bulunmuş ve onun tehlikeli ve büyük bir hata olduğunu söylemişti. Yaptığı son açıklama ise önceki açıklamalarını geride bırakacak türden.

Cuban’a göre, Facebook gibi güce ve finansal kaynaklara sahip firmalar Afrika gibi daha düşük sabit değerli ulusal para birimine ve hükümetlere sahip ülkelere temas ettiğinde bu durum insanların ölümüne neden olabilir. Ona göre Libra’nın Afrika yerine Kuzey Amerika veya Avrupa gibi bölgelerde piyasaya sürülmesi kabul edilebilir.

Cuban, ”Tamam hadi yapın. Hadi ne olacak görelim.” diyerek Libra’nın olumsuz etkilerinin beklenenden daha yüksek olacağının sinyalini veriyor.

Facebook ve CEO’su Mark Zuckerberg’e karşı da uyarılarda bulunan Cuban, para birimi zincirinin en uzak halkasında bile ne olacağının hesaplanması gerektiğini ve tam olarak problemin burada ortaya çıktığının altını çiziyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar