Anasayfa Altcoinler Facebook'un Merakla Beklenen Kripto Parası Libra Ortaya Çıktı!

Facebook’un Merakla Beklenen Kripto Parası Libra Ortaya Çıktı!

Sosyal medya devi Facebook’un merakla beklenen kripto parası Libra nihayet ortaya çıktı. Henüz şirket tarafından resmi olarak duyurulmasa da kripto para projesiyle ilgili birtakım detaylara  Libra için geliştirilen cüzdanın internet sitesi libra.org ve calibra.com üzerinden ulaşılabiliyor.

Libra’nın white paper’ına buradan devam ederek ulaşabilirsiniz.

Beklenildiği gibi Facebook’un kripto parasının adı Libra olacak ve kripto para birimi Libra Blockchain’i üzerine kurulu olacak.

Libra için Geliştirilen Mobil Cüzdan Göründü

Libra Mobil Cüzdan Calibra

Detaylara bakıldığında sosyal medya devinin Libra için “Calibra” adında bir mobil cüzdan geliştirdiği görülüyor. Cüzdan uygulamasının kısa süre içinde App Store ve Google Play Store’daki yerini alacağı bildiriliyor.

Kullanıcılar, WhatsApp ve Messenger gibi uygulamalar üzerinden bir metin mesajı ya da fotoğraf gönderir gibi dünyanın dört bir yanına saniyeler içinde oldukça kolay bir şekilde Libra coin gönderip alabilecekler. Ayrıca fatura gibi ödemeler de kolayca yapılabilecek ve işlemler tümüyle gizli ve güvenli olacak.

Libra coin’in en büyük faydası ise çok düşük ücretlerle para transferi yapılabilmesini sağlayacak olması. Gelecekte şirketler Libra’yı çevrimiçi ya da fiziksel olarak ödeme almak üzere kullanabilecekler.

Cüzdan uygulaması Calibra, Libra’nın saklanması ve yerel fiat para birimlerine dönüştürülmesi için kullanılacak. Uygulamayı kullanabilmek için ise devlet tarafından verilen bir kimlik ile doğrulama yapmak gerekiyor.

Libra Coin ile ilgili tüm detaylara buradaki rehberimizden ulaşabilirsiniz.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları