Yükleniyor...

FCA Açıkladı: Kripto Para İşletmeleri Artık Finansal Suç Raporu Göndermek Zorunda

İngiliz Finansal Yönetim Otoritesi (FCA) artık tüm kripto para birimi işletmelerini finansal suç raporları gönderme konusunda zorunlu kılacak ve bu firmalara "REP-CRIM" olarak atıfta bulunacak.

fca kripto

İngiliz Finansal Yönetim Otoritesi (FCA) artık tüm kripto para birimi işletmelerini finansal suç raporları gönderme konusunda zorunlu kılacak ve bu firmalara “REP-CRIM” olarak atıfta bulunacak.

İngiliz mali düzenleyici FCA yeni bir bildiri yayınladı: bundan böyle, kripto şirketleri “REP-CRIM” olarak adlandırılan işletmeler kategorisine dahil edilecek. Düzenleme, FCA’nın potansiyel kara para aklama risklerini değerlendirmesine yardımcı olmak için dijital varlıklarla çalışan işletmeleri finansal suç raporları sunmaya zorladığından değişmiş oldu.

FCA, kripto para şirketlerinin yanı sıra bu listeye “ek firmalar” da dahil etti. Genel olarak şimdi yeni kurallar; bankalar, inşaat toplulukları, MiFID ile ilgili faaliyetler üstlenen işletmeler ve kripto para ile ilgili işler için geçerli. Bu noktadan itibaren hepsi “REP-CRIM” olarak anılacaktır.

Bu güncelleme, geçen yıl Ağustos ayında yapılan FCA konsültasyonundan sonra yapılmıştır. Yapılan açıklamaya göre mali suç raporlarını göndermek zorunda kalan şirketlerin sayısı 2 bin 500’den yaklaşık 7 bin’e çıktı.

REP-CRIM Ne Hakkında?

Bu raporlar, FCA’ya onları daha iyi denetlemek için düzenlenmiş faaliyetlerine dayanarak bu şirketler için potansiyel kara para aklama göstergeleri hakkında bilgi verir. Düzenleyici, şimdi bu listeyi daha fazla sayıda şirkete genişletmeyi düşünüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x