Yükleniyor...

Federal Yargıç, Ooki DAO için CFTC’ye Talimat Verdi

ABD'de federal bir yargıç, Ooki DAO'ya karşı devam eden bir davanın süreci olarak CFTC'nin Ooki DAO kurucularına hizmet etmesini istedi.

Federal Yargic Ooki DAO icin CFTCye Talimat Verdi

ABD‘de federal bir yargıç, Ooki DAO‘ya karşı devam eden bir davanın süreci olarak CFTC‘nin Ooki DAO kurucularına hizmet etmesini istedi.

Kripto endüstrisinde çalkantılı ve sarsıcı günler sürüyor. Yaşanan son olayların ardından, düzenleme ve denetleme ihtiyacı giderek daha fazla önem kazandı. FTX‘in kripto piyasasına yaşattığı tahribat, milyonlarca mağdur yatırımcıyı doğurdu. Ayrıca birçok proje, FTX olayları nedeniyle iflas bildirdi. Tüm bu süreçler, hukuksal açıdan düzenlemelerin yapılmasını gerekli kıldı. Kripto piyasasında düzenleme tartışmaları devam ederken, Ooki DAO davasında yeni bir hamle geldi. Federal bir yargıç, davanın bir parçası olarak CFTC‘ye yeni bir talimat verdi.

CFTC, Ooki DAO Kurucularına Hizmetlerini Sunacak

Yargıç kararına göre, Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) Ooki DAO kurucuları Tom Bean ve Kyle Kistner‘a hizmet edecek.

Bölge Yargıcı William Orrick, “Bu durumda, Ooki DAO’nun davayla ilgili fiili tebligatı olduğu açık görünüyor. Ancak mümkün olan en iyi bildirimi sağlamak için CFTC, mümkünse en az bir tanımlanabilir token sahibine hizmet etmelidir.” dedi.

CFTC, proje sahiplerine hizmet vererek, tüzel kişiliği olmayan bir dernek olarak gördüğü kuruluşun üyelerine doğrudan hizmet ettiğini göstermeye çalışıyor.

Dava, bZeroX projesinin emtia teklifleriyle ilgili yürütülüyor. Bu davada, Bean ve Kistner suçlanıyor. bZeroX, daha sonra yeniden markalaşarak güncel proje haline geldi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner