Yükleniyor...

Fed’in Eski Çalışanı, Kriptoların Yasaklanmasını İstiyor

New York Federal Rezerv Bankası'nın eski bir çalışanı olan Lee Reiners, kripto paraların düzenleyiciler tarafından yasaklanması gerektiğine inanıyor.

btc 2 1

New York Federal Rezerv Bankası’nın eski bir çalışanı olan Lee Reiners, kripto paraların düzenleyiciler tarafından yasaklanması gerektiğine inanıyor.

Şu anda Duke Law School’da profesör olarak görev alan Reiners, Bitcoin’in iyi bir performans gösterememesinden sonra devam eden kripto çöküşünün haklı olduğuna inanıyor.

Fintech uzmanı, bugüne kadar gerçekleşen en büyük boğa rallisinin, tamamen merkez bankasının spekülasyona izin veren ultra gevşek para politikası tarafından yönlendirildiğini iddia etti. Fed, enflasyonu düşürmek için yeni önlemler almaya başladığından, Bitcoin ve diğer riskli varlıklar düşüşe geçmiş durumda.

Reiners’a göre kriptonun kendisi değersiz çünkü nakit akışı ve herhangi bir temeli yok.

Reiners ayrıca, SEC’i etkisiz hale getirmeyi amaçlayan Lummis ve Gillibrand’in hazırladığı kripto yasasını da eleştirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner