Yükleniyor...

FEG Token Nedir?

FEG Token, Binance Smart Chain altyapısında geliştirilmiş ERC-20 blokzincirini kullanan bir kripto para birimidir.

FEGTOKEN

FEG Token, Binance Smart Chain altyapısında geliştirilmiş ERC-20 blokzincirini kullanan bir kripto para birimidir. Şaka coin’lerden biri olma özelliği taşımaktadır.

FEG Token Nedir?

Kripto para dünyasında son zamanlarda şaka amaçlı token’lar popülerleşmektedir. Sosyal medya dahil olmak üzere çok ses getiren coinler, Dogecoin’le başlamış, Shiba ve benzerleri ile devam etmiştir. Bunlardan biri de Feg (FEG) token’dır.
FEG Token, 2021 yılı Ocak ayında üretilmiş ve borsalarda satışa sunulmuştur. Eğlence amaçlı olan kripto para birimi, Binance Smart Chain alt yapısında geliştirilmiştir.

Ayrıca ERC-20 blokzincirini kullanmaktadır. DeFi projesi olarak kendini tanıtan FEG Token, DeFi teknolojilerini düzenlemeyi ve merkeziyetsiz geliştirilmiş bir finans ortamını amaçlamaktadır. Reflect Finance (RFI) projesinden çatallanarak oluşturulan FEG Token’ın FegEx adında merkezi olmayan bir borsası bulunmaktadır. Şaka amaçlı coinler arasında yer alsa da belirli bir amacı bulunduğu için diğer meme coin’lerden ayrılmaktadır.

Yönetişim token’ı olarak da kullanılan FEG Token, güçlü ve güvenlik ihlallerini sıfıra indiren merkezi olmayan bir finans ağı oluşturmayı amaçlamaktadır. Ayrıca kullanıcılarına da çeşitli ödüller sunmaktadır.

FEG Token, enflasyona meydan okuyan, deflasyonist bir kripto para olarak ifade edilmektedir. FEG Token’ler ağda gerçekleşen her işlemden token sahiplerinin belirli bir oranda pay alması mantığıyla çalışmaktadır.

FEG Token

FEG Token Avantajları Ve Dezavantajları

Avantajları; Token sahiplerinin yatırımlarını stake ederek pasif gelir elde etme imkanları bulunmaktadır. Bankadan kredi alamayan kişiler, FEG Token sahiplerinden borç alabilmektedirler. Yatırımcılar sınır ötesi transfer işlemini ücretsiz olarak gerçekleştirmektedir. Alım-Satım işlemlerinde %2 komisyon kesilir ancak bunun %1’i işlemin ardından kullanıcılara iade edilmektedir.

Dezavantajları; Ethereum ağından destek ile çalışan FEG Token’ın, işlem yükünden dolayı bazı zamanlarda emir onayı işlemlerinde uzun süre bekleyebilmektedir. FEG Token, her borsada işlem görmediği için düşük erişilebilirliğe sahiptir.

FEG Token Yorum

FEG Token, eğlence amaçlı bir coin olsa da arka planda birçok proje yürütmektedir. Farm, stake, faucet gibi özellikleri de barındırmaktadır. Kendine ait bir takip uygulamasına ve çok bilinmeyen bir borsaya sahiptir.

Bu sebeple analizciler ve yatırımcılar tarafından çok da kötü karşılanmamaktadır. Arz miktarının yüksek olması sebebi ile, yüksek değerleri görememiştir. FEG Token’ın daha iyi olabileceği yönünde yorumlar ile birlikte, orta yolları aradığı gözükmektedir. Arz yüksekliği sebebiyle farkedilememe gibi bir sorunla karşılaşabileceği yönünde eleştiriler de bulunmaktadır.

FEG Token Fiyat

Şu anda 1 FEG Token 0.012573 TL TL‘den işlem görüyor. Ayrıca 1 FEG Token 0.000381 $ dolardır.

FEG Token fiyatı son 24 saatte 5.21% değişim ile şu anda 0.012573 TL TL‘den işlem görmektedir.

Son 24 saatteki FEG Token hacmi 173,001 $ dolar ve kripto para biriminin piyasa değeri ise 36,205,668 $ dolardır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner