Fidelity, Yeni Düzenlemelerin Gerekli Olacağını Söylüyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Fidelity, Yeni Düzenlemelerin Gerekli Olacağını Söylüyor

Fidelity Digital Assets'in Araştırma Direktörü Chris Kuiper ve Araştırma Analisti Jack Neureuter'in hazırladığı bir raporda, firmalar kripto sektörünü yenilemeye ve büyütmeye devam ettikçe, yeni düzenlemelerin mutlaka gerekli olacağı kaydedildi.

fidelity

Fidelity Digital Assets’in Araştırma Direktörü Chris Kuiper ve Araştırma Analisti Jack Neureuter’in hazırladığı bir raporda, firmalar kripto sektörünü yenilemeye ve büyütmeye devam ettikçe, yeni düzenlemelerin mutlaka gerekli olacağı kaydedildi.

“Yönetmelik ve ürün erişimi birlikte çalışıyor ve 2022’nin önceki yıllara göre daha fazla netlik getireceğinden umutluyuz. Çünkü bu, yüzlerce trilyonluk geleneksel varlığın büyük bir bölümünü dijital varlık ekosistemine getirmenin anahtarı olduğunu düşünüyoruz”

ABD’li politikacılar da varlık sınıfı üzerinde daha fazla gözetimin gerektiğine dair çeşitli açıklamalar yaptılar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Düzenleme faaliyetlerinin artmasına karşın, bireysel ve kurumsal yatırımcıların kripto benimsemesinin çarpıcı bir biçimde artması da dikkat çekti. CoinMarketCap verilerine göre kriptoların toplam piyasa değeri, önceki yıla kıyasla %110 oranında artış göstererek 2 trilyon doları buldu. 9 Kasım 2021’de toplam piyasa değeri 3 trilyon dolardı.

“Büyüme hızı etkileyici olsa da, küresel olarak yüz trilyonlarca dolarlık varlığa kıyasla hala nispeten küçük durumda”

Kuiper ve Neureuter, DeFi’a olan kurumsal ilgilinin 2022 yılında da artmasını bekliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x