Yükleniyor...

Filistin Halkı, Bitcoin’e Yöneliyor

Abluka altındaki Filistin halkı, Bitcoin ve diğer dijital para birimlerine yöneldi.

filistin 2

Abluka altındaki Filistin halkı, Bitcoin ve diğer dijital para birimlerine yöneldi.

Ülkede alanın tamamen daraltılması, yerel finans ağını da olumsuz etkilemiş durumda. Bağımsızlıklarını korumaya çalışan Gazzelilerin, kripto paraya olan ilgisi artıyor.

Filistin Halkı, Dijital Paralarla İlgileniyor

Uzun yıllardır devam eden İsrail ve Filistin çatışmaları sebebiyle halk, birçok şeye erişimde sıkıntı yaşıyor. Savaştan en çok etkilenen bölgeler arasında yer alan Gazze, 2007 yılından beri ablukaya alınmış durumda.

Böyle bir ortamda ülkedeki ekonomi de felç olmuş durumda. Yerel halk, servetlerini korumak ve üretmek için yeni alternatifler arayışına girdi. Kripto para bu alternatifler arasında yer alıyor.

National News, Gazze Şeridi sakinleriyle yaptığı röportajda, kripto paralara artan bir ilgilinin olduğuna tanık oldu.

Röportaj veren Filistinlilerden biri, dijital parayla tanışmasının ardından yaşam tarzının tamamen değiştiğine dikkatç ekti:

“Bitcoin’e yatırım yapmayı öğrendiğimde ve çevrimiçi olarak makyaj ürünleri satmaya başladığında kaderim değişti”

Filistinli Dr. Tariq Dana, İsrail’in mali düzenlemelerinden bağımsızlık kazanmanın bir yolu olduğu gerekçesiyle, yerel halkın kriptoya yöneldiğine inanıyor.

Bir başka Filistinli, kriptolara artan ilgi konusunda şunları söyledi:

“Kripto paraların merkeziyetsiz statüsünün biz Filistinlilerin bağımsız bir platform aracılığıyla gelir elde etmesini sağlaması yeterince teşvik edici”

Filistinli iş adamı Haitham Zuhair, Bitcoin’in düşüşü ile ilgili konuştu:

“Bitcoin fiyatındaki düşüşün, Gazze’deki birçok tacire pahalıya mal olduğuna eminim. Zira ilk yatırımları ve sermayeleri sanıldığı kadar yüksek değil”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner