Yükleniyor...

Final Fantasy 14’ün Yönetmeni Metaverse’ün “Eğlenceli” Olduğunu Düşünmüyor

Final Fantasy 14 yapımcısı ve yönetmeni Naoki Yoshida, metaverse'ün "eğlence" olduğunu düşünmüyor.

yoshida

Final Fantasy 14 yapımcısı ve yönetmeni Naoki Yoshida, metaverse’ün “eğlence” olduğunu düşünmüyor.

Weekly Bunshun ile yaptığı bir röportajda Yoshida, MMORPG üzerindeki çalışmalarını metaverse’ten uzaklaştırdı.

“Bana göre Metaverse’i ‘gerçekliği sanal bir dünyayla değiştiren bir sistem’ olarak görüyorum. Bu yüzden Metaverse’in eğlence ile ortak bir yanı olduğunu düşünmüyorum. Düşündüğüm metaverse’te, insanlar sanal gerçeklikte bir avatar kullanabilecek ve tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi Shinjuku’da gezintiye çıkabilecek ya da alışveriş yapabilecekler. Eğlenceli gibi görünse de orada eğlence yok.”

Yoshida, bir metaverse projesi üzerinde çalışmayı düşünüp düşünmeyeceği sorulduğunda, “bir Metaverse’ün kendisinden ziyade sanal gerçeklik içinde eğlenceli bir şey yapacağını” söyledi, ancak şu anda böyle bir planı olmadığını dile getirdi.

Metaverse’ün kesin bir tanımı olmasa da, Yoshida’nın yorumları, birçok kişinin Final Fantasy 14’ü bir tür Metaverse – avatarlar aracılığıyla sanal bir dünya deneyimleyen oyuncular olarak çıkabileceğini düşündürerek ilgi çekici bir hal aldı.

Geçen ay, Square Enix başkanı Yosuke Matsuda, oyunun geleceğinin blockchain teknolojisinde yattığına inandığını belirtmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner