Yükleniyor...

Finlandiya, Ele Geçirdiği Bitcoin’leri Ukrayna’ya Bağışlamayı Planlıyor

Finlandiya, çeşitli operasyonlarda ele geçirdiği Bitcoin'leri (BTC) Ukrayna'ya bağışlamayı planlıyor.

sanna marin 2

Finlandiya, çeşitli operasyonlarda ele geçirdiği Bitcoin’leri (BTC) Ukrayna’ya bağışlamayı planlıyor.

Finlandiya yerel gazetesi Helsingin Sanomat’ın hükümet kaynaklarına dayandırdığı haberine göre, Finlandiya hükümeti tarafından soruşturmalardan ele geçirilen Bitcoin’lerin Ukrayna’ya bağışlanması planlanıyor.

Habere göre henüz bağışlanacak Bitcoin miktarı belirlenmedi. Ancak potansiyel fiyatın mevcut değerle 77 milyon dolar civarında olabileceği ifade ediliyor.

Haberde, Finlandiya’nın Mart ayı başlarında Ukrayna’ya yardım etmek için Bitcoin kullanımını araştırmaya başladığı vurgulandı. Ülke ayrıca gümrük departmanı tarafından ele geçirilen 1981 BTC’yi de doğrudan Ukrayna’ya bağışlamayı düşündü.

Kripto bağışı, Ukrayna’ya para bağışlamanın popüler bir yolu haline geldi.

Finlandiya, NATO konusunda daha önce tarafsızlığını açıklamasına karşın, kısa bir süre önce Finlandiya Başbakanı Sanna Marin, NATO üyeliğine başvurabileceklerini açıklamıştı. Finlandiya’nın Ukrayna’ya Bitcoin yardımı planı, bu haberden birkaç hafta sonra geldi.

Bitcoin, yazı kaleme alındığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 39,243 dolar üzerinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner