Yükleniyor...

Fintek, yapay zekâ ve Web3 teknolojileri İstanbul’da tartışılacak

Bu yıl beşincisi düzenlenecek İstanbul Fintech Week 80’in üzerinde konuşmacı ve 65’ten fazla oturuma ev sahipliği yapacak.

c kk

Bu yıl beşincisi düzenlenecek İstanbul Fintech Week 80’in üzerinde konuşmacı ve 65’ten fazla oturuma ev sahipliği yapacak.

Türkiye’nin ilk ve en büyük küresel finansal teknoloji etkinliği İstanbul Fintech Week (IFW’24) “Yakınsama: Web2 ve Web3 dünyaları bir araya geliyor” temasıyla bu yıl beşinci kez kapılarını açıyor. 16-17 Nisan’da İstanbul, Fişekhane’de düzenlenecek etkinlik hem yerli hem de yabancı fintek otoritelerini bir araya getiriyor. 

Geleneksel finans ile yeni finansın buluşması temasıyla şekillenen ve iki gün sürecek üst düzey fintek buluşmasında Web3, dijital paralar, yapay zekâ, işletmelerde finansal teknolojilerin kullanımı, dijital bankacılık, ödeme hizmetleri gibi konu başlıklarına yer verilecek. 80’in üzerinde konuşmacı, 25’in üzerinde sponsor ve partneriyle IFW’24, 6 alt zirvede 65 oturuma ev sahipliği yapacak. İki gün boyunca girişimciler startuplarını yatırımcılara sunma ve teknoloji şirketleri ürünlerini müşterilere tanıtma imkânı bulacaklar. Letonya, Litvanya, Kazakistan ve Azerbaycan konuk ülke olarak fintek ekosistemleriyle ilgili sunumlar yapacaklar. İki gün boyunca 9 adet yuvarlak masa toplantısında sektörün gündeminde yer alan başlıklar üst düzey katılımcılar tarafından değerlendirilecek. Geçen yıl olduğu gibi yine yaklaşık 1500 katılımcının etkinlikte olması bekleniyor.

Bu yıl beşincisi düzenlenecek İstanbul Fintech Week’in öne çıkan konuşmacıları arasında; Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hatice Karahan, Decoding AI in Financial Services kitabının yazarı Clara Drodie, UCL Blockchain Merkezinden Christina Frankopan, Fintech Business Weekly’nin yayıncısı ve fintek sektöründe sosyal medyanın öncülerinden Jason Mikula, IBM Bankacılık Küresel Araştırma Direktörü Paolo Sironi, Mastercard EEMEA Genel Müdür Yardımcısı Amnah Ajmal, Oxford Üniversitesi Girişimcilik ve İnovasyon Profesörü Pınar Özcan gibi sektörün öncü isimleri yer alıyor. Topkapı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emre Alkin’in de konuşmacı olarak yer aldığı etkinlikte, kendisinin yöneteceği Finansal Kapsayıcılığın Ekonomiye Etkileri başlıklı bir üst düzey yuvarlak masa toplantısı da olacak. 

İstanbul Fintech Week’in ilk günü Web3, Finansta Yapay Zeka ve Tradetech Zirvelerine ayrılmış durumda. 16 Nisan Salı günü Bitcoin ETF’leri ve yarılanma sonrası gelişmeler açılış konuşmasının hemen ardından ele alınacak. Web3 teknolojilerinin tartışılacağı etkinliğin bu bölümünde varlıkların tokenlaştırılmasıyla ilgili fırsatlar değerlendirilecek; ayrıca, geleneksel finansın Web3 teknolojileriyle kıyaslaması yapılacak. Günün ikinci yarısında ise finansta Yapay Zekâ uygulamaları ve sermaye piyasalarında teknolojinin yeri iki ayrı zirvede tartışılacak. Gün, Dijital Finansın Öncüleri başlıklı ödül töreniyle sona erecek. 

Etkinliğin ikinci günü dijital bankacılık, ödeme sistemleri, işletmelerde fintek uygulamaları ve kadınların fintech sektöründeki rolüne odaklanacak. 

16-17 Nisan 2024 tarihlerinde İstanbul, Fişekhane’de düzenlenecek İstanbul Fintech Week’e kayıt olmak için buraya tıklayın. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner