Yükleniyor...
Sponsored

Flow (FLOW) Coin Nedir?

Flow (FLOW) Coin, yeni nesil oyun ve uygulamalara altyapı sağlayan bir Blockchain ağıdır.

FLOW

Flow (FLOW) Coin, yeni nesil oyun ve uygulamalara altyapı sağlayan bir Blockchain ağıdır. FLOW coin, Dapper Labs tarafından 2020 yılında Kanada Vancouver’de piyasaya sürülmüştür. Kurucuları Roham Gharegozlou, Dieter Shirley ve Mikhael Naayem’ dır. Kripto para birimi ise FLOW’ dur.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Flow, sıfırdan tasarlanmış bir blok zinciridir. Protokol katmanında kullanılabilirlik iyileştirmeleri oluşturan tek blok zinciridir. Flow projesinde yer alan akıllı sözleşmeler, Cadence programlama dili ile yazılmıştır. Flow ağı, Proof of Stake protokolü ile çalışmaktadır.

Flow ağının kullanıcıları, kendi verileri üzerinde tam kontrole sahiptir. Bunun yanında geliştiriciler, ürettikleri yeni nesil oyunları açık pazarlarda satarak gelir elde edebilmektedir. Flow ağı, merkeziyetsiz uygulamalar, oyunlar, interaktif deneyimler ve NFT’ler için tasarlanmıştır. Ölçeklenme sorununu çözmeye odaklanan Flow, tüm bunların yoğunluğa maruz kalmadan birbiriyle etkileşime geçebileceği bir ekosistem oluşturması hedefleri arasındadır.

FLOW coin, bir ödeme yöntemi ve aynı zamanda uzun vadeli bir yedek varlık olarak kullanılmaktadır. Ücretler için ve gelecekteki protokol yönetimine katılmak için kullanılır. Doğrulayıcılar, geliştiriciler ve kullanıcılar tarafından FLOW ağına katılmak ve ödüller kazanmak için kullanılmaktadır.

flow coin

Flow blok zinciri üzerinde bir işlemin onaylanması için gereken onay mekanizmasını dört ana başlık altına toplamıştır. Bunlar:

  • Koleksiyon Düğümleri (Collection Nodes): Bu doğrulayıcı grubu, ağ bağlantısını iyileştirmek ve dApp’ler için veri kullanılabilirliğini sağlamaktan sorumludur.
  • Konsensüs Düğümleri (Consensus Nodes): Bu doğrulayıcı grubu, ağ üzerinde gerçekleşen her işlemin varlığına ve sırasına karar verirken, onu her zaman merkezi olmayan halde tutar.
  • Yürütme Düğümleri (Execution Nodes):Bu doğrulayıcılar, bilgi işlemden sorumludur ama karar verme yetkisine sahip değildir. İşlem hızlarını garanti eder ve ağ üzerinde ölçeklenebilirlik sağlarlar.
  • Onaylama Düğümleri (Verification Nodes): Bir çift denetleyici gibi, bu doğrulayıcı grubu, yürütme nodelerinin çalışmasında doğruluk sekmelerini tutar.

Flow Coin Avantajları Nelerdir?

Flow coin’in avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Flow’un eşsiz tasarımı, ağın milyarlarca kullanıcıya hizmet verecek şekilde ölçeklenmesine olanak tanır.
  • Flow üzerindeki akıllı sözleşmeler, kripto varlıkları ve uygulamaları için kolay ve güvenli bir programlama dili olan Cadence ile yazılır.
  • Flow ağı; akıllı, anahtarsız kullanıcı hesapları, sorunsuz ödeme metodları ve okunabilir güvenlik koşullarıyla hem yazılımcı hem de tüketici dostu olmayı hedeflemektedir.
  • Geleneksel blockchain ağlarının tersine Flow ağı, zaman içinde akıllı sözleşmelerin yükseltilmelerine olanak vermektedir.

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x