Yükleniyor...

FLR ikinci aşamayı resmen başlattı: Rekor sayıda staking!

Flare, halka açık stake programının bir sonraki aşamasını duyurdu.

FLR

Flare, halka açık stake programının bir sonraki aşamasını duyurdu. FLR sahiplerinin token’larını Flare doğrulayıcılarıyla stake ederek ağ mutabakatına katılmalarına olanak tanıyan 2. aşama resmen hayata geçti.

Halka Açık Staking Aşama 2’nin başlatılması Flare topluluğunun ilgisini çekti. Programın açılmasından sonraki saatler içinde rekor sayıda FLR stake edildi. Şu anda toplam 71 ağ doğrulayıcısında 2 milyar Flare token stake edilmiş durumda.

Flare’in bugüne kadarki en büyük stake girişimi olan 2. aşama, ağın FLR’yi staking akıllı sözleşmesine kilitleme sürecini basitleştiren yeni staking aracını kullandı. Bu sayede Flare, akıllı sözleşmelerin çalıştığı C-Zincirinden, stake işleminin gerçekleştiği P-Zincirine aktarılabiliyor. Staking aracına başlangıçta yalnızca bir Ledger donanım cüzdanı ile erişilebilse de gelecekte başka seçeneklerin de ekleneceği belirtildi.

Fonlar P-Zincirine aktarıldıktan sonra, kullanıcılar kendi seçtikleri doğrulayıcılara hisselerini devredebilecek ve doğrulama ödüllerinden pay kazanmaya başlayabilecekler. Bir dizi Flare ağ gezgini aracı, stake edilebilecek düğümlerin kimliklerini detaylandırarak FLR sahiplerinin tercih ettikleri doğrulayıcıyı seçmelerini kolaylaştırmış olacak. FlareMetrics, Flarescan, Flare.Builders ve Solidifi bu amaçla kullanılabilecek.

Staking’e katılmak için gereken minimum miktar 50 bin FLR ve minimum staking süresi 14 gün olarak belirlendi. Staking’e katılırken, FLR sahipleri FlareDrops için uygun olmaya devam edecek. Staking’e katılmak isteyen FLR sahiplerinin, ağ ücretlerini karşılamak için hem C hem de P zincirlerinde küçük bir miktar Flare token tutmaları gerektiğinin de altı çizildi.

Doğrulayıcı ödülleri, doğrulayıcı başına toplamın yüzde 5’i ile sınırlandırıldı. Ödülleri kaçırmamak için Flare sahipleri, toplam hissenin yüzde 5’inden daha azının devredildiği bir doğrulayıcı seçecekler.

Flare (FLR) nedir?

FLR kısaltılmış ismiyle listelenen Flare token, Flare Networks’in çalışan Ethereum ağına dayalı olan çifte hareketli bir token’ıdır. Flare Networks ise ağın işlemlerini gerçekleştirmek için XRP Ledger’in konsensüs algoritmasını kullanan bir blockchain ağıdır. XRP Ledger ile Ethereum benzeri ağlar arasında iki yönlü köprüler kurmak için kullanılabilir.

Flare token, ağın işlemlerini gerçekleştirmek için kullanılan bir kripto para birimi gibi düşünülebilir. Ayrıca, Flare ağına dahil olmak için bir gereklilik olarak kabul edilir. Kısacası işlemlerin gerçekleşebilmesi için Flare token kullanılır.

Ayrıca FLR, XRP Ledger ağındaki XRP işlemleri için Smart Contract özelliklerini de sunabilmektedir. Flare ağının özelliklerinden birisi de XRP token’larının smart contract’lar için kullanılmasının mümkün olmasıdır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner