Yükleniyor...

Analistler haklı çıkarsa ADA fiyatı yüzde 12 düşebilir

Piyasa değerine göre en büyük sekizinci kripto para birimi olan Cardano'nun, grafiğinde sunulan satış sinyali doğrulanırsa yaklaşık yüzde 12'lik bir düşüş görebileceği kaydedildi.

ADA

Piyasa değerine göre en büyük sekizinci kripto para birimi olan Cardano’nun, grafiğinde sunulan satış sinyali doğrulanırsa yaklaşık yüzde 12’lik bir düşüş görebileceği kaydedildi.

Kripto analisti Ali, teknik analiz aracı olan TD dizisinin ADA günlük grafiğinde bir satış sinyali sunduğunu belirtti. Böylelikle, ADA’nın 0,30 dolarlık destek seviyesini yeniden test etmesini sağlayabilecek bir düzeltmeyi öngördü.

Cardano, alıcıların fiyatı 19 Ekim’deki en düşük seviyesi olan 0,24 dolar’ın üzerine çekmesinin ardından momentumun artmasıyla son haftalarda güçlü bir toparlanma gördü. O tarihten bu yana 19 günün 16’sını yeşil alanda işaretledi. Boğa güdümlü yükseliş 6 Kasım’da 0,375 dolara kadar yükseldi.

Güçlü yükseliş RSI’yı aşırı alım bölgesine iterek kısa bir konsolidasyon veya düzeltmenin mümkün olduğunu ima etti. Bu açıdan Cardano, son 24 saatte yüzde 2,11 düşüşle 0,345 dolara hafif bir kar alımı gördü.

Düşüşler devam ederse ve fiyat 0,32 doların altına düşerse ADA 0,30 doların altına düşebilir. Bu, boğaların yükseliş trendini sürdürmek için savunması gereken kritik seviyedir. Ancak fiyat 0,32 doların üzerinde kalırsa 0,38 dolara yükselme olasılığı artmış olacaktır.

IntoTheBlock’a göre ADA, geçen ay güçlü bir güven oyu aldı. Büyük hissedarlar geçen ay 1,89 milyar ADA biriktirdi ve bu cari fiyatlarla 600 milyon doların üzerine çıktı. Birikimin çoğunluğu belirtildiği gibi 0,249 ila 0,271 dolar arasında gerçekleşti. En son CoinShares raporuna göre, dijital varlık yatırım ürünleri geçen hafta toplam 261 milyon dolarlık giriş gördü; bu, art arda altıncı haftayı temsil ediyor. Bu giriş akışı şu anda Temmuz 2023’teki giriş akışıyla eşleşiyor ve Aralık 2021’de boğa piyasasının sona ermesinden bu yana en büyük giriş. Cardano, 0,5 milyon dolarlık mütevazı giriş kaydetti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner