Yükleniyor...
Sponsored

Forbes’in Anketine Göre Milyonerlerin %30’u Kripto Yatırımı Yapıyor

Forbes'in anketine göre dünyanın en zengin 65 kişisinin %30'u kripto paralara yatırım yapıyor.

forbes

Forbes’in anketine göre dünyanın en zengin 65 kişisinin %30’u kripto paralara yatırım yapıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Forbes’in yaptığı anket, milyonerlerin de kripto paraya dahil olduğunu gösterdi. Dünyanın en zengin 65 kişisinin yaklaşık üçte biri doğrudan veya dolaylı bir biçimde kripto yatırımı yapmayı tercih etti.

Yine de kripto karşıtı olan ünlü milyonerler de var. Warren Buffett ve Jamie Dimon gibi ünlü milyonerler kripto para sektörüne karşı olan tutumuyla biliniyor.

Forbes’in araştırması ise milyonerlerin kripto eğiliminin arttığına işaret ediyor. Bunların %18’lik kısmı servetlerinin en az %1’inin kriptolara ayırdıklarını söylerken, %80’i de tüm servetinin %10’unu kripto olarak tuttuğunu söyledi. %3,2’lik kısım ise yatırımlarının yarısından fazlasını kriptoya ayırdığını açıkladı. Geriye kalan %10’luk kısım da doğrudan Bitcoin ve altcoin’lere yatırım yapmasa da kripto şirketlerine yatırım yaptıklarını bildirdi.

Ankete katılan isimlerden birisinin FTX’in kurucu ortağı Sam Bankman-Fried olduğunu belirtmekte fayda var. Fried, servetinin %76’dan fazlasının kriptoda olduğunu açıkladı.

Bir diğer isim de Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban oldu. Cuban, kripto sektöründeki düşüşe rağmen kripto varlıklarının teknoloji hisselerinden daha iyi olduğunu dile getirdi.

“Hisse senetlerine, tahvillere ve diğer varlıklara yatırım yapmaktan farklı değil. Faiz oranları yükselir, riskli varlıklar düşer. Teknoloji hisselerim kripto paralarımdan daha kötü performans gösterdi”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x