Yükleniyor...

ForTube Nedir? For Coin Ne İçin Kullanılır?

ForTube, kripto tahvil piyasasına odaklanan merkezi olmayan bir finansal hizmetler platformudur.

ForTube nedir

ForTube, kripto tahvil piyasasına odaklanan merkezi olmayan bir finansal hizmetler platformudur.

ForTube Nedir?

Kripto tahvil piyasasına odaklanan ve merkeziyetsiz finans (DeFi) hizmetleri sunan blockchain projesi ForTube, 2020 yılında oluşturulmuştur. Eski adı The Force Protokol’dür. Platform, finansal hizmetleri kapsayıcı hale getirmeyi ve ForTube kripto para birimi tahvilleri aracılığıyla herkese küresel erişim sağlamayı amaçlamaktadır. Geleneksel bankaların işleyiş modelini değiştirerek merkeziyetsiz bankacılık hizmeti vermeyi hedeflemektedir.

Kripto para tahvilleri, tahvilin ödenmesi için kripto paraların kullanıldığı yeni bir tahvil türüdür. Sanal para piyasasına iki avantaj sağlamaktadır. Bunlar; dijital para piyasasında finansman sağlaması ve yatırımcı ihtiyaçlarını karşılarken sektöre sabit getiri getiren ürünler doğurmasıdır. Ayrıca, kripto para birimi tahvilleri, dağıtılmış defter teknolojisine (DLT) dayanmaktadır. ForTube, Binance Smart Chain üzerine inşa edilmiştir. Bu sayede geliştiricilere çeşitli ürünler sunmaktadır. Ürünler arasında, dApp geliştirme paketi ve API’ler bulunmaktadır. ForTube kullanıcıları, platform üzerinden kredi alabilmekte ve aynı zamanda kredi verebilmektedir. Faiz oranları ise, platform tarafından otomatik bir şekilde ayarlanmaktadır.

FOR Coin nedir ne icin kullanilir

FOR Coin Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Zincir içi ödemeler için avantajlar sunan ForTube platformunun yerel kripto para birimi FOR Coin’dir. Bir yönetişim token’ı olarak kullanılan FOR, sahiplerine ağ içerisinde farklı avantajlar sağlamaktadır. FOR Coin sahipleri, platformun yönetimine katılabilir, yönetişim tekliflerine ilişkin oy kullanabilir. Ayrıca istikrar düzenlemesi ve küresel borç müzayedesi gibi konularda QIAN ekosistemine katılabilmektedir. FOR Coin, stake edilebilen bir token’dır.

Kullanıcılar, FOR token’ı likidite havuzlarına belirli bir vade ile kilitleyebilmekte ve vade sonunda ek token ödülleri kazanabilmektedir. FOR Coin, sahiplerine ForTube platformundaki oylamalarda hak sahibi olma ve pasif gelir elde etme imkanı sunmaktadır. Ayrıca mevduat ve faiz oranları rakiplerine göre avantajlıdır.

FOR Nereden ve Nasıl Alınır?

ForTube platformunun yerel kripto para birimi FOR Coin, birçok kripto para borsasında listelenmektedir. Bunlara örnek olarak; Binance, PancakeSwap (V2), Gate.i.o, Huobi, Bitget, MEXC, Upbit, Bitrue gibi platformlar verilebilir. FOR satın almak isteyen yatırımcılar öncelikle bir platform tercih etmeli ve üye olmalıdır. Hesap oluşturan kullanıcılar ardından kimlik doğrulama işlemlerini gerçekleştirmelidir. Yatırımcılar, alım satım sayfası üzerinden tercih ettikleri miktarda FOR Coin satın alabilir. Satın aldıkları FOR Coin’leri işlemlerde kullanabilir ya da daha sonra kullanmak üzere güvenli cüzdanlarda saklayabilir.

FOR Coin Fiyat

Şu anda 1 ForTube 0.590172 TL TL‘den işlem görüyor. Ayrıca 1 ForTube 0.018167 $ dolardır.

ForTube fiyatı son 24 saatte 1.21% değişim ile şu anda 0.590172 TL TL‘den işlem görmektedir.

Son 24 saatteki ForTube hacmi 5,335,567 $ dolar ve kripto para biriminin piyasa değeri ise 10,235,892 $ dolardır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner