Yükleniyor...

GEM Coin Nedir?

GEM, gelecekte büyük miktarlarda kazanç sağlama potansiyeline sahip olduğu düşünülen kripto paralar için kullanılan bir kavramdır.

GEM coin

GEM, gelecekte büyük miktarlarda kazanç sağlama potansiyeline sahip olduğu düşünülen kripto paralar için kullanılan bir kavramdır. Bu kripto paraların fiyatı genellikle çok düşük, çoğunlukla her biri bir sentin altında ve büyük getiri olasılığı sağlamaktadır. Bu platformun yerel kripto para birimi GEM coin’dir.

Talepte bulunan madenciler ve doğrulayıcılar, görevlerini doğru bir şekilde yapmak için caydırıcı bir yol sağlayarak, GEM coinleri ile çalışmalarının geçerliliğini sağlamaktadır.

Gem projesinin temel amacı, sunduğu ödeme sistemi sayesinde Ethereum ağını ve gas kullanımını kullanarak ücretleri düşürmektir. Bu kapsamda aşırı gaz kullanımını önlemek için, ödeme kanallarını kullanan bir mikro ödeme ve stake sistemine sahiptir. 

GEM coin’ler genelde erken geliştirme aşamalarında olan veya bir şekilde değeri gerçek ederinin altında kalmış kripto paralardır. Türkçesi mücevher kripto para anlamında gelen GEM coinlerin gelecekte Bitcoin hareketlerine benzer şekilde yükselişe geçeceği düşünülmektedir.

Bu tür kripto paraların keşfedilmesi biraz zaman alabilmektedir. Çünkü gem coin’ler genelde dikkat çekmeye başlayana kadar büyük kripto para borsalarında listelenmezler.

GEM coin avantajları şu şekildedir:

Avantajları

  • Bu pazar yeri hiçbir merkezi ücret talep etmeyecek ve GEM coin ve Gems Protokolünü kullanacaktır.
  • Gems ayrıca madencileri ve talepte bulunanları eşleştirmek için bir pazaryeri platformu inşa etmektedir.
  • Stake edilebilme özelliği sayesinde kullanıcılara pasif gelir elde etme imkanı tanımaktadır. 

Dezavantajları

  • Kripto para dünyasının son derece değişken doğası nedeniyle, yatırımcılar GEM coin’in piyasa fiyatına bağlı olarak her zaman para kaybetme şansına sahiptir. 
  • Yüksek volatilitesi sebebiyle GEM coin yatırımı riskli bir yatırımdır. 

Etkili bir gem coin avcılığı için bakılacak en ideal yerler, launchpadlerdir. Launchpadler, erken geliştirme aşamasındaki projelere yatırım yapmanıza olanak sağlayan platformlardır. Bu platformlarda potansiyel gem coinler ile karşılaşmanız çok olasıdır. Ancak yatırım yaptığınız gem coinin değer kazanması, ona olan talebin artmasına bağlıdır. Bu yüzden bir gem coinden gelir elde etmek için genelde o coinin kripto para borsalarında listelenmesini beklemeniz gerekir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner