Yükleniyor...

Elon Musk, Önemli Karar Eşiğinde! Dogecoin Nasıl Tepki Verecek?

Twitter CEO'su Elon Musk'ın görevini bırakmaya yönelik açtığı anket, Dogecoin'i (DOGE) baskı altında bırakıyor.

Elon Musk onemli karar esiginde dogecoin nasl tepki verecek

Twitter CEO’su Elon Musk’ın görevini bırakmaya yönelik açtığı anket, Dogecoin‘i (DOGE) baskı altında bırakıyor.

Kripto para sektörü FTX çöküşünün artçı şoklarını hissetmeye devam ederken, gündem Elon Musk‘ın Twitter platformundaki görevinden istifa edip etmeyeceğiyle ilgili başlıklarla doldu.

Elon Musk’ın Kararı Dogecoin’i Etkiler mi?

Tarihsel olarak Dogecoin‘in (DOGE) piyasa hareketleri, Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından beş hafta içinde piyasa değerine 5 milyar dolarlık bir akış da dahil olmak üzere, ister olumlu ister olumsuz olsun, Tesla CEO’sunu çevreleyen gelişmeleri takip etme eğiliminde oldu.

Daha önce, Musk ve Buterin’in DOGE’yi yükseltmek için birlikte çalışmayı planladıkları söylentileri üzerine Dogecoin‘in fiyatı yüzde 8 artmıştı. Ayrıca, DOGE-1 ay uydusunun fırlatılmasının hızla yaklaştığı haberi üzerine bir haftada yüzde 25 yükseliş göstermişti.

Nitekim Musk, Twitter başkanlığından istifa edip etmemesi gerektiğini soran ve sonuçlara uyacağına söz veren bir anket yayınladı. Haberin yazıldığı an itibariyle 17 milyonun üzerinde oy alan anket katılımcılarının çoğunluğu (yüzde 57,5) ‘Evet’ dedi.

Ethereum’un (ETH) kurucusu Vitalik Buterin, Musk’ın şu anda yüzde 42,4’ünün istifa etmemesi gerektiği yönünde oy kullandığı anketi yorumladı. Buterin, kamuoyu yoklamasını yayınlama ve buna uyma kararına saygı duyduğunu ifade etti. Binance CEO’su CZ ise Musk’ın yolunda devam etmesini söyleyen bir yanıt verdi.

elon musk twitter dogecoin doge fiyat
Dogecoin (DOGE) 7 Günlük Fiyat Grafiği

DOGE fiyatı, grafiğin de gösterdiği gibi gün içerisinde yüzde 0.03 artış gösterdi. Hafta genelinde yüzde 12.36 ve önceki bir aya kıyasla yüzde 7.06 düşüşle 0.07812 dolardan el değiştirdiği için düşüş yönlü hareket ediyor.

CoinGecko verilerine göre, DOGE 19 Aralık’ta haberin yazıldığı an itibariyle 10.36 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaştı. Popüler meme token, Cardano’yu (ADA) geçerek kripto piyasa değerine göre en iyi sekizinci proje oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner