Yükleniyor...

Fransa Cumhurbaşkanı, Blockchain Yeniliklerini Destekliyor

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, seçimler yaklaşırken teknoloji sektörüne dost vergi politikaları ve finansman programları uygulamaya söz verdi.

macron

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, seçimler yaklaşırken teknoloji sektörüne dost vergi politikaları ve finansman programları uygulamaya söz verdi.

Macron, ülkeyi yeni teknolojilere dost, yeteneklere ve sermayeye hitap eden bir “start-up ulusu” yapmayı istiyor.

Macron, Web 3.0 ve metaverse’e yönelik olarak olumlu sözler söylerken, , kamu yetkilileri tarafından yönetilen düzenlemenin sektörün uzun vadeli başarısını sağlamak için gerekli olduğunu savundu.

Ledger ve Sorare’nin Fransa’dan çıkmasından ötürü gurur duyan Macron, ABD ve Çin şirketlerinden teknolojik bağımsızşık elde ederek Avrupa’nın metaverse alanındaki rekabet gücünü artırmayı planlıyor. Cumhurbaşkanı ek olarak Fransa’nın “dijital histografi yoluyla Fransız tarihinin kaydileştirilmiş bir müzesi” kurma fikrini memnuniyetle karşılayacağını söyledi.

Fransa’nın metaverse ve blockchain sektöründe çalışan sayısız yeteneğe sahip olduğunu dile getiren Macron, dijital oyunlarda da oldukça önemli bir güç olduklarını vurguladı.

“Metaverse, müzik, konser, sanat sergileri v.b. alanlardaki uygulamaları sayesinde kültür ve eğlence alanında büyük bir potansiyele sahip. Kültür politikamızı bu devrim olmadan düşünemeyiz. Ana kültür kurumlarımızın, fiziksel koleksiyonlarının varyasyonlarını teşvik ederek, yayarak ve koruyarak bir NFT politikası geliştirmelerini istiyorum”

Macron kripto sektörünün kendi başına devam edemeyeceğini ve bu sebeple düzenlenmesi gerektiğini savundu.

“Bu ne sürdürülebilir ne de demokratik olurdu.

Şimdi ortak bir pazar yaratmak için Avrupa içerisinde bir standart sağlamalıyız. Bu bağlam göz önüne alındığında, MiCA düzenlemesinde hızlı ilerleme sağlanmasından yanayım”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x