Yükleniyor...

Fransa, MiCA Konusunda Hamle Yaptı

Avrupa Birliği tarafından onaylanan kripto düzenlemesi MiCA, Fransa tarafından hızlı adaptasyon sürecine dahil edildi.

Fransa mica

Avrupa Birliği tarafından onaylanan kripto düzenlemesi MiCA, Fransa tarafından hızlı adaptasyon sürecine dahil edildi.

Kripto para piyasasının gelişim göstermesi, ülkelerin düzenleme netliklerini belirlemesinin de önünü açtı. Birçok ülke, kripto para birimlerinin hızlı ve mantıklı bir şekilde düzenlenmesi gerektiğini düşünüyor. Son olarak Avrupa Birliği, uzun süredir üzerinde düşündüğü kripto düzenlemesi MiCA’yı onaylamıştı. Avrupa ülkelerin adaptasyon süreçlerine Fransa da katıldı. Fransa, MiCA düzenlemelerine hızlı bir geçiş sağlayabileceğini belirtti.

Fransa’dan MiCA için Önemli Bir Adım

FTX krizinin ardından kripto konusunda sıkı hareket eden Fransa, Avrupa Birliği’nin kripto düzenlemesi MiCA için süreçleri netleştiriyor.

Fransa’nın Finansal Piyasalar Otoritesi (AMF), geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, mevcut kripto kuruluşlarının MiCA’ya uyum sağlayabileceğini aktardı. AMF, MiCA kurallarının yerleşmeye başladığı bu dönemde, sektörde yer edinen şirketlerin entegrasyon sağlaması amacıyla hızlı kayıt uygulamasını başlattı.

AMF, Fransa’nın mevcut düzenlemelerini daha sert ve keskin netliklere sahip MiCA ile entegre etmek istiyor. Bu sistem, hızlı modüler lisanslamanın değerlendirilmesine yol açacak. Ayrıca düzenleyici kurum, rezervler, çıkar çatışmaları, saklama ve belgeleme gibi hükümlerin Avrupa ile uyumlu hale getirileceğinin de mesajını verdi.

Kripto prosedürlerini sertleştiren MiCA, Avrupa ülkeleri tarafından tek tek kabul edilmeye başladı. Daha önce Ukrayna, MiCA’nın ülke sistemine entegre edileceğini açıklamıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x