FTX, 2 Milyar Dolarlık Girişim Fonu Başlatıyor • Coinkolik
Yükleniyor...

FTX, 2 Milyar Dolarlık Girişim Fonu Başlatıyor

Önde gelen kripto varlık alım satım platformu FTX, FTX Ventures adlı yeni girişim birimini duyurdu ve 2 milyar dolarlık bir fon ayırdı.

ftx 2 milyar dolarlik girisim fonu kurdu

Önde gelen kripto varlık alım satım platformu FTX, FTX Ventures adlı yeni girişim birimini duyurdu ve 2 milyar dolarlık bir fon ayırdı.

Sam Bankman-Fried’ın CEO’su olduğu önde gelen kripto alım satım platformlarından biri olan FTX, yeni hamlesini duyurdu. Platform, FTX Ventures adlı yeni girişim birimini 2 milyar dolarlık fon ile başlattı. Fonu, Lightspeed’in eski ortağı olan Amy Wu yönetecek. FTX yayımladığı basın açıklamasında fonun “sosyal, oyun, fintek, yazılım ve sağlık alanlarında geniş bir yatırım yetkisiyle küresel blokzinciri ve web3’ün benimsenmesini ilerletmeyi” hedeflediğini belirtti. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

FTX bu alanda bir ilk değil. 2018 yılında da ABD’nin en büyük kripto varlık alım satım platformu Coinbase, kendi girişim birimini oluşturarak, erken dönemlerinde yer alan yüzlerce projeye yatırım yapmıştı. NFT altyapı sağlayıcısı Alchemy de benzer şekilde, geçtiğimiz yılın sonunda kendi girişim kolunu duyurdu. 

FTT Hareketlendi

Haberin ardından platformun yerel tokenı FTX Token (FTT), bir miktar değer kazandı. Ancak piyasadaki durgunluk, FTT’nin benzer açıklamalardaki gibi büyük bir prim yakalamasına engel oldu. FTT yayın saati itibariyle 43.19 dolar seviyesinden işlem görüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x