Yükleniyor...

FTX CEO’su, En Kötü Krizin Geçtiğine İnanıyor

FTX CEO'su Sam Bankman-Fried, en kötü kripto krizinin geride kaldığını ifade etti.

fried

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, en kötü kripto krizinin geride kaldığını ifade etti.

Ünlü milyarder yine de krizin beklediğinden “biraz daha kötü” olduğunu itiraf etti.

Three Arrows Capital ve Voyager Digital’i iflas başvurusu yapmaya zorlayan, Celsius ve BlockFi’yı likidite zorluklarıyla karşı karşıya bırakan kripto çöküşüne rağmen FTX CEO’su krizin en kötüsünün geçtiğine inanıyor.

Fried, FTX’in finansal sıkıntı yaşayan diğer kripto şirketlerini istikrara kavuşturmak için dağıtılabilecek “birkaç milyar” olduğunu dile getirdi.

Ek olarak diğer kripto firmalarının hala başarısız olabileceğini ve iflas riski altında olabileceğini dile getirdi. Ancak isim vermekten kaçındı.

Kripto milyarderi, finansal yardımın bir bütün olarak endüstrinin sağlığı ve uzun ömürlülüğü için önemli olduğunu vurguladı.

LUNA çöküşü gibi sadece bir projenin başarısızlığa uğraması bile sektörü sıkıntıya soktuğundan, Fried böyle bir şeyi yeniden yaşamak istemiyor.

“İşlerin reklamı yapıldığı gibi çalışacağına dair güvene sahip olmak, tüketicilerin gözünde inanılmaz derecede önemlidir. Bu bozulduğu takdirde güveni geri kazanmak inanılmaz derecede zordur”

Fried, kripto fiyatlarının dipte olduğuna inanıyor ve gelecek için iyimser bir bakış açısına sahip

“Bunun endüstri için varoluşsal bir tehdit olduğunu düşünmüyorum. Ancak tahmin ettiğimden biraz daha kötü geçmiş durumda”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner