Yükleniyor...

FTX CEO’su, Yaptırımlarda Kripto Kullanımı Tartışmasına Katılan Son İsim Oldu

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, kripto varlıkların Rusya’ya yönelik yaptırımlarda kullanılamayacağını söyleyen isimlerin arasına katıldı.

ftx ceosu yaptirimlarda kripto kullanimi tartismasina katilan son isim oldu

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, kripto varlıkların Rusya’ya yönelik yaptırımlarda kullanılamayacağını söyleyen isimlerin arasına katıldı.

Bilindiği gibi Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin ardından, kripto varlıkların Rusya’ya yönelik yaptırımların delinmesinde bir araç olarak kullanılabileceği tartışma konusu olmuştu. ABD, Birleşik Krallık ve Japonya gibi birçok ülke, söz konusu ihtimali göz önünde bulundurarak bazı yönergeler yayımladı.

Ancak sektörün önde gelenleri, bu algıdan rahatsız görünüyor. Geçtiğimiz günlerde Coinbase’in ve Ripple’ın CEO’su da Rus oligarkların dijital varlıkları bu amaçla kullanamayacaklarını düşünmelerinin nedenlerini özetlemişti. Bankman-Fried, bu kanada katılan son isim oldu. SBF konu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Sektörümüzün bu konuda aldığı mesajlar beni çok üzdü. Temelde düzenleme karşıtı olduğunu düşünüyorum, böyle algılandı ve kulağa böyle geliyor ve bence bu oldukça büyük bir algı sorununa neden oldu.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x