FTX.US, Kripto Türev Platformu LedgerX'i Satın Alıyor • Coinkolik
Yükleniyor...

FTX.US, Kripto Türev Platformu LedgerX’i Satın Alıyor

FTX.

ledgerx ft

FTX.US, Salı günü yaptığı açıklamada, dijital para vadeli işlemleri ve opsiyon borsası LedgerX’in ana şirketini satın almaya hazırlandığını açıkladı.

Sam Bankman-Fried’in kripto borsası FTX’in ABD iştiraki, kripto türevlerini ABD kullanıcı tabanına getirmenin bir yolu olarak Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından düzenlenen borsayı satın alacak. Satın alma işleminin Ekim ayında tamamlanması bekleniyor. Anlaşmanın mali şartları açıklanmadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

2017 yılında lansmanı yapılan LedgerX, kurumsal yatırımcılara tüm sözleşmelerin fiziki mutabakatı, blok ticareti ve algoritmik ticaret fırsatları sunuyor.

Birleşik şirket, perakende ve kurumsal tüccarlar için ürünler yaratmaya çalışacak ve kaynakları ABD düzenleyici topluluğuyla, özellikle CFTC ile güçlü bir çalışma ilişkisi geliştirmeye yönlendirecek.

FTX.US başkanı Brett Harrison, piyasanın birçok yatırımcı için verimlilik ve riskten korunma perspektifinden daha çekici olması nedeniyle, kripto türevlerinde spot kriptodan daha fazla hacim ticareti yapıldığını açıkladı.

Blockworks’e verdiği demeçte, “Bu ürünlerin ticaretini yapmak isteyen tüm mevcut kurumsal ve perakende müşterilerimiz aracılığıyla ABD’deki dünyanın en büyük sermaye piyasasını aynı ürünle meşgul etmek istemek doğaldır” dedi.

Harrison, FTX.US’un bu alanda lisans başvurusu yapmak ve lisans almak için yıllarca beklemek için zaman harcamak yerine, satın almaya karar verdiğini ekledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x