FTX'in Yeni NFT Pazar Yeri, Telif Hakkı Sunan NFT'leri Reddedecek • Coinkolik
Yükleniyor...

FTX’in Yeni NFT Pazar Yeri, Telif Hakkı Sunan NFT’leri Reddedecek

Solana odaklı NFT pazar yerini başlatmaya hazırlanan kripto varlık alım satım platformu FTX, telif hakkı sunan NFT projelerini reddedeceğini duyurdu.

ftxin yeni nft pazar yeri telif hakki sunan nftleri reddedecek 2

Solana odaklı NFT pazar yerini başlatmaya hazırlanan kripto varlık alım satım platformu FTX, telif hakkı sunan NFT projelerini reddedeceğini duyurdu.

Yeni yayımlanan bilgilendirici bir nota göre FTX, telif hakkı kapsamına giren NFT projeleri reddedecek. Açıklamada şu ifade yer aldı:

“Telif haklarının NFT sahiplerine dağıtımını yapan veya reklamını yapan bir koleksiyon/projeden gelen herhangi bir NFT’yi reddedeceğiz.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

FTX.US başkanı Brett Harrison’a göre bunun nedeni ise telif hakkı sunan tokenların birer “menkul kıymet” gibi görünmesi. Harrison konu hakkında şunları söyledi:

“Sanatçılara/yaratıcılara telif ücreti ödeyen NFT projelerini listeleyeceğiz, ancak koleksiyon satışlarından NFT sahiplerine telif ücreti dağıtan projeleri listeleyemeyiz. Bir varlık havuzunun satışından elde edilen gelir akışını yüzde olarak garanti eden bir token, bir menkul kıymet gibi görünmeye başlar.”

Lider NFT pazar yeri OpenSea de FTX’in endişelerini paylaşıyor. Platform, uygun görmediği NFT türleri arasında finansal araçlar için kullanılabilecek olanları ve sahiplerine finansal ödüller hakkı verenleri sıralıyor. Geçen hafta OpenSea, herhangi bir gerekçe göstermeden, NFT sahiplerine token veren Turtle DAO NFT koleksiyonunun alım satımını durdurmuştu. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x