Yükleniyor...

FUD’a meydan okuyor: Solana 2 altcoin devini geride bıraktı

Solana, ADA ve DOGE'yi geride bırakarak kripto pazarında yedinci sıraya yükseldi.

solana 1

Solana, ADA ve DOGE’yi geride bırakarak kripto pazarında yedinci sıraya yükseldi. Piyasa değeri 10 milyar doları aşarak yükselişe geçen Solana, Eylül ayında FUD ile ilgili zorluklarla karşılaştıktan sonra 24 doların üzerine çıktı.

Proof-of-stake (PoS) blockchain projesi Solana (SOL), tekrarlanan FUD turlarına ve aleyhindeki panik çağrılarına rağmen güçlendi. Piyasa takipçisi CoinMarketCap’in verilerine göre SOL, değerleme açısından en büyük rakipleri Cardano (ADA) ve Dogecoin’i (DOGE) geride bırakarak yedinci en büyük kripto para oldu.

Solana’nın sıralamadaki yedinci yeri, tam olarak bir ay önce sıralandığı onuncu sıradan üç adımlık yukarı taşınmış oldu. O zamanlar SOL’un pazarı 7,8 milyar doların altındaydı.

Rakipleri geride bıraktı

Ancak CoinMarketCap verileri, Solana’nın piyasa değerlemesinin şu anda 10 milyar doların üzerinde olduğunu ve her ikisinin de 8 milyar dolarlık üst pozisyonlarını geçemedikleri için Cardano ve Dogecoin’i geride bıraktığını gösterdi.

Ayrıca Solana’nın yedi günlük kümülatif performansı neredeyse yüzde 13 oranında önemli ölçüde arttı. Buna karşılık ADA ve DOGE neredeyse hiç önemli bir artış görmedi. Bunun yerine Cardano yüzde 1,05 oranında düşüş yaşadı.

FUD’a meydan okudu

Eylül ayında, FTX’in müşteri borçlarını ödemek için 3 milyar dolardan fazla kripto varlığını tasfiye etme hamlesinin ortasında Solana hakkında FUD mesajları yayıldı. FTX’in Solana portföyünün yaklaşık 1 milyar dolar değerinde olduğu göz önüne alındığında, bazı kripto meraklıları SOL’un 23 dolarlık fiyatından 14 dolara çıkacağını savundu. FUD, 18,83 dolara düşerek dijital varlığı etkilerken, SOL 24 doların üzerine çıktı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner