Yükleniyor...

Cardano cazibesini yitirdi: Yüzde 94’ü zararda!

Cardano blokzinciri karlılığın düşmesi nedeniyle eski cazibesini yitirdi.

cardano 1

Cardano blokzinciri karlılığın düşmesi nedeniyle eski cazibesini yitirdi. Analiz verileri ise ağ üzerinde yer alan cüzdanların yüzde 94’ünün zararda olduğunu ortaya koydu.

Bir Proof-of-Stake (PoS) protokolü olarak Cardano (ADA), düşen karlılığı nedeniyle cazibesini kaybetti. Kripto analiz platformu IntoTheBlock’tan (ITB) alınan veriler, Cardano blokzincirinde zararda olan cüzdan adreslerinin sayısını yüzde 94,13’e sabitleyerek Polygon’dan sonra kapitalize edilmiş coinlerin ilk 15’indeki en başarısız ikinci adres oldu. Söz konusu tablo, Cardano’daki 4,19 milyon kadar adresin zararda olduğunu ortaya koydu.

Potansiyel çözüm yakmak mı?

Kullanım durumuna göre değerlendirildiğinde Cardano rakipleriyle yarışacak düzeyde öncü bir kripto para birimidir. Ancak, yavaşlayan talep nedeniyle token’ın çekiciliği yılın başından bu yana düştü. Bu durum, tokenin deflasyonist bir tokene dönüştürülmesine yardımcı olabilecek potansiyel bir yeniden yapılandırma gerektirdi.

Cardano’nun mevcut dolaşımdaki arzı 35,218 milyar ADA olarak belirlendi. Bu rakam Bitcoin için yalnızca 21 milyon adet kaydedildi. Talebin azalmasıyla birlikte, Shiba Inu, Ethereum ve Binance Coin (BNB) gibi diğer birçok protokolün bugüne kadar keşfettiği bir özellik olan yakmayı keşfetmek mantıklı hale geldi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner