Yükleniyor...

Garanti BBVA Kripto nedir, nasıl çalışır?

Garanti BBVA kripto cüzdan ve transfer hizmetini kullanıma açmaya hazırlanıyor.

garanti bbva kripto 1

Garanti BBVA kripto cüzdan ve transfer hizmetini kullanıma açmaya hazırlanıyor. Bankanın paylaştığı bilgilere göre Garanti BBVA’nın iştiraki olarak kurulan Garanti BBVA Finansal Teknolojiler A.Ş’nin ilk girişimi Dijital Varlıklar A.Ş oldu.

Garanti BBVA Kripto nedir?

Garanti BBVA Kripto, dijital varlıklarınızı saklayabileceğiniz ve transfer edebileceğiniz bir uygulamadır. Bankanın bu yeni uygulaması üzerinden “Kripto Birikim Cüzdanı” ile Bitcoin ve Ether ürünlerinin transfer edilmesi ve saklanması mümkün olacak. Ayrıca ilerleyen dönemde uygulama içerisinde kripto alım satım özelliğinin de eklenmesi bekleniyor.

garanti bbva kripto

Konuyla ilgili olarak, Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı ve Garanti BBVA Dijital Varlıklar Yönetim Kurulu Başkanı M. Çağrı Süzer şu ifadeleri kaydetti:

“Blokzincir teknolojilerine dünya genelinde yoğun bir ilgi var. Yeni finansal teknolojilerin üretimi ve kullanılması alanında ülkemiz birçok konuda önde geliyor. Biz de geçtiğimiz yıl bu alanda içinde bulunduğumuz bölgenin en geniş ekiplerinden birini kurarak önceliğimizi nitelikli, deneyimli ve global ölçekte teknoloji üretebilecek kaynaklar geliştirmeye verdik. Bunun ilk meyvesi olarak da Garanti BBVA Finansal Teknolojiler A.Ş’nin yeni girişimi olan Dijital Varlıklar A.Ş, bir banka iştirakinin ilk organik yatırımı olarak faaliyetlerine başladı. Beta versiyonuyla yayında olan uygulamamız ilk etapta Kripto Birikim Cüzdanı aracılığıyla BTC ve ETH için saklama hizmeti sunacak ve ilerleyen dönemde, genişleyen ürün ve hizmet yapısıyla çalışmalarını sürdürecek.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner