Yükleniyor...

Curve Finance hacker’ı fonların bir kısmını iade etti

Geçtiğimiz günlerde hack'lenen Curve Finance havuzundan milyonlarca dolar çalan hacker fonların bir kısmını iade etti.

hacker

Geçtiğimiz günlerde hack’lenen Curve Finance havuzundan milyonlarca dolar çalan hacker fonların bir kısmını iade etti.

Curve Finance geçtiğimiz günlerde bir istismara maruz kaldı. Bununla birlikte birçok analist değerlendirmesi DeFi sektörünün bu olay ile güveni sarstığını düşünüyor.

Curve Finacne hacker’ı çaldığı fonların 8,5 milyon dolarını iade etti

Curve Finance, 30 Temmuz’da Vyper tabanlı bir akıllı sözleşme hatası nedeniyle 24 milyon dolarlık bir istismar yaşadı. Ancak, sonrasında istismarcı, protokole 8,5 milyon dolar değerinde 4.820 alETH iade etti. İşlemler üç ayrı işlem grubu genelinde gerçekleşti. İlk işlem, 1.7 milyon dolar değerinde 1.000 alETH’lik bir miktarla başladı ve bir test işlemi gibi görünüyordu. Daha sonra birkaç dakika içinde 6,7 milyon dolar değerinde başka bir 3.819 alETH iadesi yapıldı.

Curve Finance Rekor Dususler Kaydetti

Alchemix Finance, Curve havuzlarını kullanan kredi tabanlı bir DeFi protokolüdür ve bilgisayar korsanından toplamda 4.820 alETH iadesi aldı. AlETH veya Alchemix ETH, CoinGecko’ya göre şu anda 1.755 dolar civarında işlem görmektedir.

Curve Finance, bilgisayar korsanına, parayı 3 Ağustos’ta iade etmesini istedi. Bilgisayar korsanı, bu talebe yanıt vererek Curve’den 0xbabe adresini doğrulamasını istedi.

Olayın ardından, Curve protokolünün kurucusu Michael Egorov, tasfiye riskini azaltmak için 42 milyon dolar değerinde 106 milyondan fazla CRV token’ı ticareti yaptığı bir dizi tezgah üstü anlaşma gerçekleştirdi. Bu işlemler, protokolün güvenliğini artırmak ve benzer istismarları önlemek için alınan önlemler arasındaydı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner