Yükleniyor...

Geçtiğimiz Hafta (16-22 Ağustos) ATH Yapan Kripto Varlıklar

Cryptorank verilerinden edinilen bilgilere göre 16 Ağustos-22 Ağustos tarihleri arasında tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH), Solana (SOL), Axie Infinity (AXS), Cardano (ADA), Terra (LUNA) ve Quant (QNT) ulaştı.

ath 1 3

Cryptorank verilerinden edinilen bilgilere göre 16 Ağustos-22 Ağustos tarihleri arasında tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH), Solana (SOL), Axie Infinity (AXS), Cardano (ADA), Terra (LUNA) ve Quant (QNT) ulaştı.

Kripto varlık piyasasında geçtiğimiz hafta yaşanan hareketlilikle birlikte ATH yapan altcoinler sırasıyla şu şekilde;

  • Solana (SOL)
  • Axie Infinity (AXS)
  • Cardano (ADA)
  • Terra (LUNA)
  • Quant (QNT)

Solana (SOL):  Solana, merkezi olmayan finans (DeFi) çözümleri sağlamak için blok zinciri teknolojisinin izinsiz doğasına dayanan, oldukça işlevsel bir açık kaynak projesidir. Projeyle ilgili fikir ve ilk çalışmalar 2017’de başlarken, Solana, merkezi İsviçre’nin Cenevre kentinde bulunan Solana Vakfı tarafından Mart 2020’de resmi olarak başlatıldı. Solana, tüm zamanların en yüksek seviyesine 21 Ağustos 2021’de 81.18 dolarla ulaştı. 43 piyasada ve 16 Borsada işlem gören Solana’ın en aktifi borsası Binance’dir.

Axie Infinity (AXS): Oyun dünyasına blok zinciri teknolojisini dahil eden Axie Infinity, kısmen oyuncular tarafından sahip olunan ve işletilen blockchain tabanlı bir ticaret ve savaş oyunudur. Piyasaya çıktığından bu yana büyük ilgi gören Axie Infinity, tüm zamanların en yüksek fiyatına 21 Ağustos 2021’de 83.36 dolarla ulaştı. 42 piyasa ve 28 Borsada işlem gören Axie Infinity’nin en aktif borsası Binance.

Cardano (ADA): Cardano, kripto varlık göndermek ve almak için kullanılabilecek ADA kripto sistemine sahip bir platformdur. Bu kripto varlık, paranın geleceğini temsil eder ve kriptografi ile güvenli olması garanti edilen hızlı, doğrudan transferleri mümkün kılar. Cardano yalnızca bir kripto varlık değildir, her gün dünyadaki bireyler, kuruluşlar ve hükümetler tarafından kullanılan finansal uygulamaları yürütebilecek teknolojik bir platform olarak karşımıza çıkmaktadır. Tüm zamanların en yüksek fiyatına 20 Ağustos 2021’de 2.56 dolara ulaşan Cardano, 125 piyasa ve 47 Borsada işlem görmekte olup en aktif borsası Binance’dir.

Terra (LUNA): Terra, ödemelere ve ticarete odaklanarak, fiyatı istikrarlı kripto varlıklar için oluşturulmuş bir ağdır. Terra, tüm zamanların en yüksek fiyatına 19 Ağustos 2021’de 33.27 dolarla ulaştı. En aktif borsası Binance olan Terra, 35 piyasada ve 16 Borsada işlem görmektedir.

Quant (QNT): Quant (QNT) kendisini yüksek güvenlik sistemlerini kullanıcılarıyla buluşturmak için yola çıkan bir kripto varlık platformu olarak nitelendiriyor. Quant‘taki siber güvenlik ve teknoloji uzmanları geçmişteki hatalardan ders çıkararak üst düzey güvenliği yeniden insanlarla buluşturmayı hedeflemektedir. Ethereum blok zincirinde üretilen Quant, tüm zamanların en yüksek seviyesine 18 Ağustos 2021’de 198 dolarla ulaştı. Quant, 19 piyasa ve 11 borsada işlem görmektedir, bunların en aktifi ise Binance’dir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x