Yükleniyor...

Gemini Borsası, 4 Milyon Dolarlık Karbon Kredisi Aldı

Bloomberg'in haberine göre Gemini Borsası'nın sahibi Winklevoss kardeşler, ellerindeki Bitcoin'in yol açtığı çevresel etkileri telafi edebilmek için 4 milyon dolarlık karbon kredisi aldı.

gemini 1

Bloomberg’in haberine göre Gemini Borsası’nın sahibi Winklevoss kardeşler, ellerindeki Bitcoin’in yol açtığı çevresel etkileri telafi edebilmek için 4 milyon dolarlık karbon kredisi aldı.

Gemini’nin satın almış olduğu karbon kredisi, 341.000 metrik tondan fazla karbonun gezegenin atmosferine salınmasını önleyecek.

Şu anda Gemini, müşterileri adına 250,843 Bitcoin (BTC) tutuyor. Bu da yaklaşık 8 milyar doların üzerinde bir paraya tekabül ediyor.

Gemini CEO’su Tyler Winklevoss, şirketin kripto para kullanırken temiz bir çevre ile daha iyi bir dünya yaratmaya yardımcı olmayı amaçladığını belirtti.

Kripto para borsaları, müşterilerin Bitcoin’lerini sıcak cüzdanlarda muhafaza ediyor. Bu da madencilerin onayını gerektirdiğinden önemli miktarda enerji tüketimine neden oluyor.

Elon Musk Yeşil Enerjiye Dikkat Çekmişti

Tesla CEO’su Elon Musk, daha önce karbon salınımı sebebiyle Bitcoin ödemelerinin askıya alındığını duyurmuştu. O günden bu yana, Bitcoin’in çevreye etkisi, kripto para gündeminin önemli gündem maddelerinden bir tanesi haline gelmişti.

Bu olay Bitcoin’in değerinin büyük oranda düşmesine de neden olmuştu.

Bu olayın ardından Musk ve MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, ABD’deki büyük Bitcoin madencilik şirketlerinin temsilcileriyle bir araya geldi ve Bitcoin Madencilik Konseyi’ni kurdu. ABD’li madenciler, operasyonları hakkında daha fazla şeffaflık ve bulabildikleri kadar yeşil enerji kullanmayı taahhüt ettiler.

Çin de geçtiğimiz günlerde kripto para madencilerini kısıtlamaya başladı ve madencileri enerji erişiminden mahrum etti. Bu gelişmeler varlığın değerinin 28.000 dolar seviyesine kadar gerilemesine sebebiyet verdi.

Yazı kaleme alındığı sırada Bitcoin, Coingecko verilerine göre 34.423 dolardan işlem görüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x