Yükleniyor...

Gemini, Kripto Para Ödüllü Kredi Kartı İçin Mastercard ile Ortaklık Kurdu

Önde gelen kripto para borsası Gemini, bu yılın Ocak ayında ilk kez duyurduğu kripto para ödüllü kredi kartı için Mastercard ile ortaklık kurdu.

gemini kripto para odullu kredi karti icin mastercard ile ortaklik kurdu 1

Önde gelen kripto para borsası Gemini, bu yılın Ocak ayında ilk kez duyurduğu kripto para ödüllü kredi kartı için Mastercard ile ortaklık kurdu. Kartın bu yaz ABD’nin 50 eyaletinin tamamında piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Mastercard, Gemini’ın kartı için özel ağ görevi görecek. Gemini sözcüsü, bunun Mastercard’ın bir kredi kartı için bir kripto para firması ile ilk ortaklığı olduğunu söylüyor. 

Gemini, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde %3’e varan ödül sağlayacak kredi kartının bu yaz ABD’nin 50 eyaletinin tamamında piyasaya sürülmesi planlanıyor. Kart, Mastercard’ın kabul edildiği her yerde kabul edilecek.

Kart, tipik bir kredi kartı gibi çalışacak. Yani kullanıcılar gelirleri ve kredi puanları gibi faktörlere göre bir kredi limiti alacaklar. Daha sonra kredi limitine kadar harcayabilecekler ve potansiyel olarak faizle birlikte aidatlarını geri ödemeleri gerekecek. Gemini, kredi limiti ve faiz bölümleri ile ilgili ayrıntıları ise henüz açıklamadı.

Kart sahiplerinin, Bitcoin veya Gemini’da bulunan 30’dan fazla kripto para biriminden herhangi birinde ödül kazanmak için ABD doları harcaması gerekecek. Gemini, kart sahiplerinin yemek harcamalarında %3’e kadar, market alışverişlerinde %2 ve diğer satın alma işlemlerinde %1 oranında kripto para kazanacağını söyledi.

Ödüllerin “gerçek zamanlı” olarak sunulacağını belirten firma, kart sahiplerinin aylık ödüller yerine işlem gerçekleştikçe ödüllerini alacaklarını belirtiyor.

Gemini’ye göre, 140.000’den fazla kişi kart için sırada bekliyor. Firma, karta ilk erişenlerin bu kişiler olacağını söylüyor. Gemini, kartın WebBank tarafından verileceğini ve yıllık ücret almayacaklarını belirtti.

BlockFi da bu yıl ABD’de kripto para ödüllü kredi kartını piyasaya sürecek. Kart, her işlem için Bitcoin’de %1.5’lik sabit bir ödül sunacak. Öte yandan Coinbase de  Bitcoin’de %1 veya Stellar’da %4 ödül sağlayacak bir Visa banka kartı çıkaracak. Ancak kart sahiplerinin ödül kazanmak için kripto para veya stablecoin harcaması gerekecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x