Yükleniyor...
Sponsored

Gizlilik Odaklı Aleo, SoftBank, a16z Gibi Devlerin Liderliğinde 200 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Sıfır bilgi kanıtı teknolojisiyle gizliliğe odaklanan bir blokzinciri projesi olan Aleo, SoftBank, a16z gibi isimlerin liderliğinde 200 milyon dolar yatırım aldı.

gizlilik odakli aleo softbank a16z gibi devlerin liderliginde 400 milyon dolar yatirim aldi 6

Sıfır bilgi kanıtı teknolojisiyle gizliliğe odaklanan bir blokzinciri projesi olan Aleo, SoftBank, a16z gibi isimlerin liderliğinde 200 milyon dolar yatırım aldı. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Gizlilik odaklı Aleo, SoftBank Vision Fund 2 ve Kora Management, Tiger Global, Andreessen Horowitz (a16z), Samsung Next, Slow Ventures ve Sea Capital liderliğinde 200 milyon dolar topladı. Projenin CEO’su ve CTO’su Howard Wu, The Block’a verdiği demeçte Aleo’nun GitHub benzeri bir şirket kurmayı planladığını söyledi.

Anlaşmanın bir parçası olarak, SoftBank ve Kora, Aleo’da birer yönetim kurulu koltuğu elde etti. Diğer taraftan koltukların henüz belirli yöneticilere atanmadığı da eklendi. 

Aleo şu anda test ağında ve ana ağının bu yılın üçüncü çeyreğinde başlaması planlanıyor. CEO Wu, Aleo’nun diğer sıfır bilgi kanıtı kullanan projelerden farkı sorulduğunda, söz konusu projelerin Ethereum’daki ölçeklenebilirlik sorununu çözmek için teknolojiyi kullandığını söyledi. Ancak Aleo hem ölçeklenebilirliği hem de gizliliği önemli ölçüde artıran kendi birinci katman blokzincirini geliştiriyor. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x