Yükleniyor...

Gizlilik Odaklı Iron Fish, a16z Liderliğinde 28 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Nakit kadar gizli bir kripto varlık yaratmayı amaçlayan merkeziyetsiz bir blokzinciri ağı olan Iron Fish, Andreessen Horowitz (a16z) liderliğindeki turda 27.

gizlilik odakli iron fish a16z liderliginde 28 milyon dolar yatirim aldi

Nakit kadar gizli bir kripto varlık yaratmayı amaçlayan merkeziyetsiz bir blokzinciri ağı olan Iron Fish, Andreessen Horowitz (a16z) liderliğindeki turda 27.7 milyon dolar yatırım aldı. 

Microsoft ve Airbnb’de eski bir yazılım mühendisi olan Elena Nadolinski tarafından 2018 yılında kurulan projeye ayrıca Sequoia, Electric Capital ve MetaStable ile Terra kurucu ortağı Do Kwon ve Anchorage kurucu ortağı Nathan McCauley gibi yüksek profilli yatırımcılar katkı sağladı. a16z genel ortağı Ali Yahya, anlaşma analisti Elena Burger ve kripto ortağı Guy Wuollet ele aldıkları blog yazısında şu ifadelere yer verdi:

“Bir dizi Web 3 ekibi şu anda blokzincirler için geliştirici odaklı gizlilik araçları oluştururken, aynı zamanda günlük kullanıcılar için erişilebilir genel gizlilik çözümlerine de ihtiyaç var… Bu nedenle, kullanıcı dostu, gizli bir kripto para birimi oluşturmak için sıfır bilgi kanıtlarını kullanan merkeiyetsiz bir blokzinciri ağı olan Iron Fish’e yatırım yapmaktan heyecan duyuyoruz.”

San Francisco merkezli Iron Fish, Nisan ayında ilk test ağını başlattı ve yaklaşık 2.000 madenciyi topluluğuna çekti. Şirket şimdi, katılımcıların gelecekte Iron Fish coinleri elde edebilecekleri liderlik puanlarıyla ödüllendirecek bir test ağı başlatıyor. Iron Fish’in yol haritası, yerel kripto para birimine sahip proof of work blokzinciri ile başlıyor. Ardından ikinci katman desteği de dahil olmak üzere daha fazla varlık, stablecoin ve zincirler arası köprüleri içerecek şekilde genişliyor. a16z blog yazısında ekledi:

“Iron Fish, Web 3 ekosisteminde daha önce eksik olan kritik bir ihtiyacı ortaya çıkararak tüm zincirler için evrensel bir gizlilik katmanı olmaya çalışıyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner